Happening na Rynku oraz warsztaty czyli... Energia ma swoją cenę

RZESZÓW. Już jutro uczniowie i mieszkańcy Rzeszowa przekonają się o zaletach domów i urządzeń energooszczędnychFundacja Ekologiczna ARKA organizuje w mieście warsztaty i pokazy w ramach ogólnopolskiej kampanii UBIERZ SWÓJ DOM.

ubierz swoj dom

Fundacja Ekologiczna ARKA przygotowała praktyczne warsztaty, podczas których można przekonać się ile energii zużywają popularne urządzenia domowe, zrozumieć, jak są zbudowane, ile pobierają prądu nawet, gdy nie są używane oraz ile kosztuje energia, którą czerpią urządzenia starego typu i energooszczędne.

 

Zajęcia odbędą się w namiocie stylizowanym na dom energooszczędny. Za pomocą plastycznej scenografii uczestnicy warsztatów mogą dokonywać wyborów pomiędzy np. żarówką energooszczędną a zwykłą, cieknącym kranem a zakręconym czy sposobem gromadzenia odpadów.  Mogą również zobaczyć i wypróbować kamerę termowizyjną. Przygotowano także układanie „energooszczędnego domku” z puzzli 3D, przestrzenną grę Eko Memory na temat oszczędzania energii oraz potrzeb i korzyści zbiórki elektrośmieci. Dzieci mogą również własnoręcznie wybudować niewielki drewniany domek.

 

Polityka energetyczno-klimatyczna Unii Europejskiej jest w tej chwili bardzo ważnym tematem. Pakiet, który w tej sprawie UE przyjęła w 2008 roku zakładał do 2020 roku: redukcję emisji CO2 o 20 proc., zwiększenia udziału Odnawialnych Źródeł Energii (OZE) do 20 proc. i zwiększenia efektywności energetycznej o 20 proc. Jednak w styczniu 2014 roku Komisja Europejska opublikowała nowe założenia polityki energetyczno-klimatycznej – „Pakiet 2030”, w którym zakłada podniesienie wiążącego celu redukcji emisji CO2 do 40 proc. oraz zwiększenie udziału

Już jutro odbędzie się happening i warsztaty plenerowe w godz. 10.30-12.30 na rzeszowskim Rynku (z udziałem uczniów Szkoły Podstawowej nr 15).


Data / Czas
29/05/2014
10:30 - 12:30

Lokalizacja / Miejsce
Rzeszów, rynek

Wczytywanie mapy...

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.