„Dzikie łabędzie” w Teatrze Maska

RZESZÓW. Już w najbliższą niedzielę, 16. marca w Teatrze Maska odbędzie się spektakl na podstawie baśni: H. Ch. Andersena, „Dzikie łabędzie”.

łabędzie

Sztuka w reżyserii Jerzego Bielunasa będzie opowiadać historię, którą znamy z książek. Pewien król miał dwanaścioro dzieci – jedenastu synów i córkę, Elizę. Wszyscy byli dzielni i waleczni, a najodważniejsza z nich była Eliza. Pewnego dnia król postanowił ożenić się po raz drugi. Pojawienie się macochy w pałacu zakłóciło szczęście rodzeństwa. Zła królowa dzięki podstępowi i czarom wygnała w świat królewiczów, zamieniając ich w dzikie łabędzie. Kiedy miejsca w pałacu zabrakło także dla Elizy, wygnana z domu dziewczyna wyruszyła na poszukiwanie braci. Wkrótce odkryła, co się z nimi stało. Dowiedziała się także, że aby odwrócić zaklęcie złej królowej, potrzebna jest odwaga i poświęcenie. Przywrócić dawną postać królewiczom mogły jedynie koszule utkane z pokrzyw, przy czym osoba, która zdecyduje się je przygotować, musi do zakończenia swojej pracy zachować całkowite milczenie. Eliza postanowiła podjąć się tego trudnego zadania, nie wiedząc, że przyjdzie jej nie tylko znosić w milczeniu zadawany przez pokrzywy ból, ale także pozostać niemą, w obliczu zagrożenia własnego życia i utraty ukochanego.

Przedstawienie odbędzie się 16. marca o godz. 16.30 w Teatrze Maska. Przed przedstawieniem istnieje możliwość zwiedzenia Muzeum Lalek Teatralnych, w godz. 15.30 – 16.15. Ceny biletów wynoszą 15 zł.

łabędzie plakat


Data / Czas
16/03/2014
16:30 - 17:30

Lokalizacja / Miejsce
Teatr Maska

Wczytywanie mapy...

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.