„Dybuk” w Teatrze Przedmieście

RZESZÓW.  W najbliższą niedzielę w Teatrze Przedmieście odbędzie się pokaz sztuki „Dybuk” według dramatu Szymona An-skiego. 

„Dybuk” to rzeszowska adaptacja starego żydowskiego dramatu napisanego przez Szymona An-skiego. Tytułowy „dybuk” to zjawisko zawładnięcia ciałem żywego człowieka przez ducha zmarłej osoby. Dybukiem nazywa się też samego ducha, duszę zmarłego, która nie może zaznać spoczynku z powodu popełnionych grzechów i szuka osoby żyjącej, aby wtargnąć w jej ciało.

Spektakl opowiada o nieszczęśliwej miłości Lei i ucznia jesziwy – Chonena, ale w ich historii  odnajdziemy też nieustanne przenikanie się świata żywych i zmarłych. Obydwie te sfery funkcjonują na równych prawach, zmarli także wypełniają swoją drogę, tylko w innej przestrzeni i innym czasie.

Spektaklowi towarzyszyć będzie muzyka klezmerska: akordeon, skrzypce i cymbały.

Spektakl odbędzie się 23.marca o godz. 19:00. Cena biletu wynosi 25 zł, miejsca można rezerwować pod numerem telefonu: 667714730 .

 

dybuk


Data / Czas
23/03/2014
19:00 - 20:00

Lokalizacja / Miejsce
Teatr Przedmieście

Wczytywanie mapy...

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.