Aktorzy Teatru Maska „Solidarni z Ukrainą”

RZESZÓW. Aktorzy Teatru Maska wraz z ukraińskimi studentkami z uczelni WSIiZ w ramach Międzynarodowego Dnia Teatru organizują akcję, zatytułowaną „Solidarni z Ukrainą”.

W związku z tym 30 marca  o godz. 19.00  odbędzie się odbędzie wieczór poezji ukraińskiej poetki Łesi Ukrainki. Spotkanie ma być gestem solidarności.

łesia

 

ZDJ.: Wikipedia

Najpierw zostanie wygłoszone słowo wstępne, dotyczące poetki, które przytoczy Mariusz Kalandyk. Wiersze poetki przeczytają aktorzy Teatru „Maska”. Wystąpi także chór studentek ukraińskiego pochodzenia z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania.

Ukrainka Łesia, właściwie Łarysa Kosacz-Kwitka (1871-1913), ukraińska poetka, dramatopisarka, działaczka społeczna. Wydała szereg dramatów poetyckich naznaczonych alegorią i symboliką. Arcydziełem literatury ukraińskiej stał się jej dramat-feeria Pieśń lasu, wielokrotnie wystawiany na scenach teatralnych. Krytykowała modernizm, była zwolenniczką sztuki związanej z tradycją narodową i zaangażowanej w walkę o postęp społeczny.


Spotkanie odbędzie się w Teatrze Maska. Wstęp jest darmowy.


Data / Czas
30/03/2014
19:00 - 20:45

Lokalizacja / Miejsce
Teatr Maska

Wczytywanie mapy...

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.