Adam Wodnicki i Francesco di Mauro zagrają w Filharmonii Podkarpackiej

RZESZÓW.  W piątek 9 maja w Filharmonii Podkarpackiej odbędzie się koncert Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Podkarpackiej wraz z Adamem Wodnickim, który zagra na fortepianie  i Francesco di Mauro, dyrygentem. 

dam wodnicki

W  programie:
P. Czajkowski – Kaprys włoski op. 45
L. van Beethoven – III Koncert fortepianowy c-moll op. 37
W. A. Mozart – Symfonia D-dur „Praska” KV 504

Każde z trzech zaplanowanych w programie dzieł uznane zostało przez potomnych za mistrzowskie i niepowtarzalne. Kaprys włoski z 1880 r., którego pisanie rozpoczął Czajkowski w Rzymie, w hucznym okresie karnawału, to bardzo efektowna kompozycja pełna włoskich melodii ludowych o tanecznym charakterze. W Symfonii D-dur „Praskiej”, zaprezentowanej po raz pierwszy w 1787 r. w Pradze, zwraca uwagę znakomite połączenie śpiewności z polifonią, które znalazło kontynuację w ostatniej Symfonii „Jowiszowej” Mozarta. Beethoven odsłoni swoje oblicze w III Koncercie fortepianowym datowanym na rok 1800. Przełomowe dzieło jest niejako pożegnaniem epoki Haydna i Mozarta. Dramatyczne rysy Koncertu napisanego w patetycznej tonacji c-moll zakreśliły nowe horyzonty w muzyce, inspirując i wyznaczając drogę następcom Beethovena.

 

Cena biletu: normalny – 30 zł, ulgowy – 20 zł


Data / Czas
09/05/2014
19:00 - 20:30

Lokalizacja / Miejsce
Filharmonia Podkarpacka

Wczytywanie mapy...

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.