53 Międzynarodowy Dzień Teatru w Teatrze im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie. Sprawdź, jakie przygotowano atrakcje

RZESZÓW. Już jutro odbędzie się 53 Międzynarodowy Dzień Teatru. W Teatrze im. Wandy Siemaszkowej zaplanowano premierę spektaklu „Siostrunie”, odczytanie orędzia oraz wernisaż dwóch wystaw z udziałem ich autorów.

Główną atrakcją tego dnia ma być spektakl „Siostrunie”, który jest dowcipną muzyczną opowieścią z udziałem tytułowych zakonnic, które pragnąc zebrać pieniądze na pochówek współ-siostrzyczek (wszystko z winy Siostry Julii – kucharki, z zapałem eksperymentującej z kuchnią francuską), zdecydowały się wystąpić przed widzami w zaimprowizowanym show. Tańczą, śpiewają i, nawiązując bliski kontakt z widownią, opowiadają o codzienności konwentu, o swoich pasjach, wyborach drogi życiowej… itd. Mówią o tym chwilami serio, ale zwykle z przymrużeniem oka, bawiąc się konwenansami oraz zachęcając publiczność do interakcji. Musical przesycony jest czarnym humorem, nie ma w nim jednak cienia złośliwości czy agresywnego antyklerykalizmu.

siostrunie

Sztuka została przetłumaczona na dwadzieścia sześć języków i odniosła spektakularny sukces w kilkudziesięciu krajach świata – „Siostrunie” mają własną stronę internetową i swoje fankluby. W Polsce „Siostrunie” do swojego repertuaru wprowadzały w przeszłości najbardziej znane sceny muzyczne – Warszawie, Katowicach, Poznaniu i Gdyni. Absurdalny spektakl, łamiący wszelkie konwenanse i stereotypy.

„Siostrunie” wyreżyserował Jan Szurmiej, znany rzeszowskiej publiczności z realizacji takich spektakli jak „Piaf”, „Sztukmistrz z Lublina”, „Ania z Zielonego Wzgórza”, czy „Słodkie lata 20., 30…”.

Po premierowym pokazie „Siostruń” odczytane zostanie orędzie Międzynarodowego Instytutu Teatralnego oraz orędzie Polskiego Ośrodka ITI na 53 Międzynarodowy Dzień Teatru.

Również jutro odbędzie się wernisaż wernisaż dwóch wystaw z udziałem ich autorów – tkanin Jadwigi Drewinski (ekspozycja prezentowana w Szajna Galerii) oraz plakatów Lexa Drewinskiego (foyer Teatru).

 


Data / Czas
28/03/2014
Cały dzień

Lokalizacja / Miejsce
Teatr im.Wandy Siemaszkowej

Wczytywanie mapy...

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.