REKLAMA

WSIiZ zakazuje studentom podróży, odwołano wyjazdy zagraniczne pracowników!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Rektor Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie wydał specjalne oświadczenie, w którym odwołał wyjazdy zagraniczne pracowników uczelni. Studenci przebywający w WSIiZ w ramach programu Erasmus, otrzymali zakaz podróży w trakcie trwania nauki na uczelni. Niezastosowanie się do ograniczeń grozi skreśleniem z listy studentów.

WSIiZ_siedziba_uczelni

Foto: WSIiZ / informacja prasowa

10 marca rektor WSIiZ w Rzeszowie dr Wergiliusz Gołąbek, wydał oświadczenie w sprawie zagrożenia koronawirusem. Odwołano zagraniczne wyjazdy pracowników zajmujących się rekrutacją międzynarodową. Europejscy studenci, którzy przebywają na WSIiZ w ramach programu Erasmus, otrzymali informację o zakazie podróży w czasie trwania nauki na uczelni.

Niezastosowanie się do tego ograniczenia będzie oznaczać dla nich automatyczne skreślenie z listy studentów – mówi rektor WSIiZ dr Wergiliusz Gołąbek.

Od początku roku pracownicy uczelni pozostają w regularnym kontakcie ze studentami obcokrajowcami, informując o zagrożeniach związanych z koronawirusem oraz ryzykiem związanym z podróżami, ze względu na zaistniałą sytuację studenci zostali poproszeni o wstrzymanie się z wyjazdami do domu w okresie międzysemestralnym oraz ograniczenie innych podróży. Wstrzymano lub przełożono terminy przyjazdów zagranicznych gości na uczelnię.

Wszyscy pracownicy oraz studenci, zarówno polscy jak i zagraniczni, otrzymują komunikaty oparte na zaleceniach Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministerstwa Zdrowia, dotyczące zasad profilaktyki, procedur związanych z ewentualnym wystąpieniem niepokojących objawów, a także zalecenia dotyczące powstrzymywania się od podróży do krajów, w których pojawił się koronawirus – dodaje rektor WSIiZ.

Na dwóch kampusach uczelni zamontowano ponad 30 dozowników ze środkiem dezynfekującym na bazie alkoholu. Dwa razy dziennie dezynfekowane są takie przedmioty jak klamki, klucze czy blaty w pomieszczeniach przeznaczonych do kontaktu ze studentami.

Dr Wergiliusz Gołąbek podkreśla, że władze WSIiZ zdają sobie sprawę z zagrożenia, jakie niesie rozprzestrzenianie się koronawirusa i podejmują oraz będą podejmować wszelkie działania niezbędne do tego, aby pracownikom i studentom uczelni zapewnić bezpieczeństwo epidemiologiczne.

Źródło: WSIiZ / informacja prasowa

11-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline