Władysław Kosiniak-Kamysz o przyszłości polskich pielęgniarek i położnych

PODKARPACIE. 12 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej. Minister Pracy i Polityki Społecznej, jedynka podkarpackiej listy PSL do Parlamentu Europejskiego – Władysław Kosiniak-Kamysz mówił dziś o podniesieniu atrakcyjności zawodu pielęgniarki. Jego zdaniem jest to wyzwanie nie tylko dla Polski ale także dla Unii Europejskiej.

Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślał dziś, że Polskie Stronnictwo Ludowe od miesięcy interesuje się tematem zwiększenia kompetencji pielęgniarek.

Jakiś czas temu partia ogłosiła „Pakiet dla zdrowia”, czyli propozycje zmian w służbie zdrowia i opiece pielęgniarskiej. – Pielęgniarki muszą się ciągle kształcić i zdobywać kolejne przywileje i uprawnienia. W przyszłości mogłyby m.in. wypisywać recepty – tłumaczył podczas konferencji prasowej w Ropczycach Kosiniak-Kamysz.

Minister Kosiniak-Kamysz podkreślał, że właśnie w tą stronę idzie Europa i Polska musi wziąć z niej przykład.  Jego zdaniem nowe przepisy mogą zostać wprowadzone w 2016 roku. -Wyzwaniem dla nas jest zwiększenie atrakcyjności tego zawodu pielęgniarki i położnej i liczby studentów na tych kierunkach. Nie wyobrażam sobie przejścia kryzysu demograficznego z jakim teraz się zmagamy i zapewnienia odpowiedniej opieki osobom starszym bez pielęgniarek – mówił przedstawiciel rządu.

 

kk1

Jeśli chcesz aby twój komentarz pojawił się natychmiast, skorzystaj z formularza Facebooka.

Jeden komentarz do “Władysław Kosiniak-Kamysz o przyszłości polskich pielęgniarek i położnych”

  1. pielęgniarka napisał(a):

    Co za perfidny, zakłamany lekarz myśli, że kolejnym obowiązkiem obarczą pielęgniarki, gdyż lekarze przecież muszą pracować w tym samym czasie na 5 etatach i porządnie się wyspać na dyżurach,a głupie pielęgniarki już i tak wykonują większość obowiązków za lekarzy leni zarabiających 10 x tyle co pielęgniarki, często lepiej wyszkolone niż lekarze-konowały… Teraz jeszcze wypisywanie recept dorzucą pielęgniarkom, żeby lekarze mieli czas na oglądanie w internecie nowych modeli luksusowych samochodów, które niebawem nabędą… Co za hipokryzja!

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

Napisz komentarz: