Wakacyjne przygody z bohaterami dobranocek w Rzeszowie

RZESZÓW. Na wakacje Muzeum Dobranocek w Rzeszowie przygotowało wiele atrakcji dla wielbicieli animacji. Lipiec rozpocznie się artystycznie: będą warsztaty animacji plastelinowej, wycinankowej i z materiałów sypkich zatytułowane „Nie święci garnki lepią..”.

Choć klasyczna animacja wymaga cierpliwości i wprawy, nic nie stoi na przeszkodzie, by spróbować swoich sił w tej dziedzinie i stworzyć na warsztatach własną, krótką historyjkę.

Z pewnością będzie to świetna edukacyjna zabawa oraz możliwość poznania kulis tworzenia filmów animowanych. Lipiec upłynie także pod znakiem plastycznych warsztatów twórczych. Inspirację stanowić będą wiersze Juliana Tuwima, gdyż obecnie przypada setna rocznica jego debiutu, a rok 2013 został ogłoszony Rokiem Tuwima.

Z kolei na sierpień Muzeum Dobranocek przygotowało spotkania z filmem animowanym i projekcje najsławniejszych bajek animowanych dla dzieci. Jak co roku, odbędą się wspólne zajęcia z WiMBP – Oddziałem dla Dzieci i Młodzieży: co drugi czwartek odbędą się w Muzeum cykliczne zajęcia „Od bajki do dobranocki”, na których będzie można poznać literackie pierwowzory filmowych bohaterów, posłuchać głośnego czytania, obejrzeć projekcje animacji oraz wziąć udział w grach i zabawach z nagrodami.

Ponadto, w wakacyjne niedziele o godzinie 15.00 szczególnie zaprasza się całe rodziny na rodzinne kino letnie „Pora na…antologię animacji dla dzieci”. Na ekranie wówczas zobaczyć będzie można przygody bohaterów dobranocek – tych młodszych i nieco starszych. Co niedzielę pełnometrażowy film-niespodzianka.

Jeśli chcesz aby twój komentarz pojawił się natychmiast, skorzystaj z formularza Facebooka.

Napisz komentarz: