W Rzeszowie powstanie most. Będzie można przez niego przejechać?

RZESZÓW / PODKARPACIE. W Rzeszowie ma powstać most nad Wisłokiem w okolicach Żwirowni. Jak będzie wyglądał? Czy będzie można przejechać przez niego samochodem?

mm

foto: archiwum Rzeszów24.pl

Pomysłodawcą jest prezydent stolicy Podkarpacia, Tadeusz Ferenc. Kładka miałaby stanowić połączenie ulic Grabskiego i Żeglarskiej. Ferenc chciały, aby przez most mogły przejeżdżać samochody o masie do 3,5 tony. Przeciwni temu są radni, którzy swoje stanowisko argumentują dodatkowym zanieczyszczeniem środowiska.

Most miałby usprawnić ruch na ul. Kwiatkowskiego i skrzyżowaniu z al. Powstańców Warszawy. Radni z klubu Rozwoju Rzeszowa twierdzą jednak, że to nie pomoże – jeszcze większe korki zaczną tworzyć się na moście. Co więcej, samochody, które tam utkną będą produkowały szkodliwe spaliny.

Pomysł radnych zakłada budowę kładki pieszo-rowerowej, z wykluczeniem ruchu samochodowego. Cel – ochrona rzeszowskiego skarbu, jakim jest środowisko naturalne rzeki Wisłok.

Jak na razie Rzeszów ma pracować nad planami budowy mostu, który powstanie jednak w dalekiej przyszłości.

(az)

Jeśli chcesz aby twój komentarz pojawił się natychmiast, skorzystaj z formularza Facebooka.

Jeden komentarz do “W Rzeszowie powstanie most. Będzie można przez niego przejechać?”

  1. budować bo potrzebny napisał(a):

    Kwiatkowskiego stoi dzień w dzień w korku czym szybciej powstanie nowy most tym lepiej. A Ci co mówią o zanieczyszczeniach środowiska chyba pomylili Bieszczady z centrum miasta, stolicy całego podkarpacia!

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

Napisz komentarz: