REKLAMA

W piątek ulicami Rzeszowa przejdzie droga krzyżowa

RZESZÓW / PODKARPACIE. W piątek 28 lutego 2020 roku ulicami Rzeszowa przejdzie droga krzyżowa. Poinformowała o tym na swojej stronie internetowej Diecezja Rzeszowska.

ado-60

Foto: Na zdjęciu rzeszowska droga krzyżowa w 2019 roku / T. Nowak, Diecezja Rzeszowska

W związku z licznymi pytaniami czy dzisiaj, 28 lutego 2020 r., odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Rzeszowa, informujemy, że nabożeństwo nie zostało odwołane – informuje Diecezja Rzeszowska.

Wątpliwości pojawiły się po czwartkowym komunikacie Urzędu Miasta. Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc do odwołania wstrzymał wszystkie imprezy masowe oraz wydarzenia organizowane przez miejskie instytucje kultury podlegające Urzędowi Miasta.

Piątkowa droga krzyżowa rozpocznie się pod Krzyżem – Pomnikiem Ofiar Komunizmu na placu Śreniawitów o godzinie 18:00. Uczestnicy nabożeństwa przejdą przez: ulicę Szopena, aleję Lubomirskich, ulicę 3 Maja, ulicę Sokoła do Bazyliki Ojców Bernardynów, gdzie odbędzie się msza święta.

Rozważania do stacji drogi krzyżowej przygotował ksiądz Janusz Podlaszczak, proboszcz parafii Chrystusa Króla w Rzeszowie. Nawiązują one do nauczania świętego Jana Pawła II i kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Źródło: Diecezja Rzeszowska

28-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline