W mieście przybywa przystanków rodem z Dubaju

RZESZÓW. Kolejny nowoczesny przystanek stanął tym razem przy Urzędzie Wojewódzkim. Stare wiaty przystankowe są wymieniane na nowe i niewykluczone, że będą ogrzewane.

Zakup pięciu wiat przystankowych, których wyglądem urzędnicy miejscy zachwycili się w Dubaju, kosztował ok. 150 tys. zł. Przystanki Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie pojawiły się przy urzędzie marszałkowskim, Galerii Rzeszów,  Zakładzie Doskonalenia Zawodowej przy al. Piłsudskiego, a teraz także po obu stronach alei na wysokości urzędu wojewódzkiego.

Surowa forma przystanków jednych zachwyca, innych odrzuca. Z całą pewnością, w porównaniu do „starych” przystanków, są skromniejsze i mniej krzykliwe.

Przystanki wykonane są ze specjalnej stali i hartowanego szkła – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta miasta Rzeszowa.

Ich największym plusem ma być to, że rozkład jazdy będzie podświetlany, co ułatwi korzystanie z komunikacji publicznej w godzinach wieczornych. Z pomysłu podgrzewania wiat urzędnicy wcale nie zrezygnowali.

Prowadzimy rozmowy, które umożliwią wypróbowanie ogrzewania na razie na dwóch przystankach. Koszt nie będzie duży, ok. 6 tys. zł, za obydwa przystanki, a dzięki temu spełnimy oczekiwania pasażerów. Jeśli pomysł się sprawdzi, a jego wprowadzenie nie zagrozi gwarancji na nowe wiaty, to postaramy się, aby wszystkie były ogrzewane – mówi Anna Kowalska, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie.

Nowe przystanki pojawią się na terenie całego miasta.

przystanek_nowy_0001

Jeśli chcesz aby twój komentarz pojawił się natychmiast, skorzystaj z formularza Facebooka.

komentarze 2 do “W mieście przybywa przystanków rodem z Dubaju”

 1. mks napisał(a):

  Gdybym był pereszczaty na jedno oko to może znalazłbym więcej niż jedno podobieństwo do dubajskich przystanków. Na szczęście nie jestem i stwierdzam że jedyną cechą wspólną jest to, że oba są przystankami. Na tym podobieństwa się kończą.
  Gdyby ktoś chciał popracować przy „znajdź 10 różnic” to tu jest pole do popisu

  http://archemon.com/wp-content/uploads/2013/04/01-interesting-bus-stops-around-the-world-dubai-11.jpg

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • chyba kpicie napisał(a):

   w Dubaju inaczej to wygląda 🙂 „mks” masz 100% racji – dziwne te przystanki

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

Napisz komentarz: