REKLAMA

W komisariacie wybuchł pożar. Ewakuowano pracowników

W piątek, w Komisariacie Policji w Radymnie wybuchł pożar. Ewakuowano wszystkich pracowników z komisariatu. Później przystąpiono do działań gaśniczych. Taki był scenariusz rutynowych ćwiczeń.

303-174586

Foto: KPP Jarosław

W piątek, przed południem w Komisariacie Policji w Radymnie odbyły się programowe ćwiczenia ewakuacyjne na wypadek pożaru. W ćwiczeniach wzięli udział funkcjonariusze Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu. Akcją ewakuacyjną kierował mł. kpt. Kamil Kondracki – zastępca dowódcy zmiany Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu. Na teren komisariatu w Radymnie przyjechały wezwane przez dyżurnego Policji dwie jednostki bojowe wraz ze strażakami.

Asp. szt. Wiesław Łyżeń – Komendant Komisariatu Policji w Radymnie złożył meldunek o zagrożeniu pożarowym, jakie było przedmiotem ćwiczeń, zastępcy dowódcy zmiany Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Jarosławiu mł. kpt. Kamilowi Kondrackiemu. Komendant komisariatu zarządził ewakuację pracowników oraz policjantów przebywających w tym czasie w jednostce Policji. Na wyznaczone punkty zapasowe ewakuowano dokumenty i pojazdy służbowe.

303-174587

Foto: KPP Jarosław

Strażacy zostali skierowani do rozpoznania miejsc, gdzie powstało zagrożenie pożarowe. Po dokładnym sprawdzeniu wszystkich pomieszczeń biurowych i socjalnych, strażacy zlokalizowali miejsce pożaru na I piętrze w pomieszczeniu serwerowni.

Obowiązek przeprowadzenia takich ćwiczeń wynika z przepisów bezpieczeństwa pożarowego.

Źródło: Podkarpacka Policja

10-11-2018


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

jak to co2018-11-10 15:50:27
0 0
psia grypa!