REKLAMA

UR odnosi się do słów pracownicy będącej przeciwko szczepionkom

Dyskusje na temat szczepionek prowadzone są przez coraz większe grono osób. Jedną z nich była wykładowczyni Wydziału Medycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego. Uczelnia poczuła potrzebę odniesienia się do jej wypowiedzi, z których wynika, że jest ona przeciwniczką szczepień.

fot. Pixabay

Uniwersytet Rzeszowski wydał oficjalne stanowisko, podpisane przez rektora uczelni, w którym odnosi się do słów dr hab. Agnieszki Banaś-Ząbczyk, pracującej na Wydziale Medycznym tej uczelni. W swoich wypowiedziach zajmowała ona stanowisko przeciwniczki szczepionek.

W oświadczeniu Uczelnia zaznacza, że jest zwolennikiem wolności słowa i nie ponosi odpowiedzialności za prywatne przekonania swoich pracowników. Niemniej jednak Uniwersytet zastrzega, że nie może tolerować głoszenia przez swoich pracowników teorii nieudowodnionych naukowo. Motywuje to staniem na straży rzetelności naukowej i jakości badań. Możemy również dowiedzieć się, że wolności wypowiedzi zawsze towarzyszy odpowiedzialność za wypowiedziane słowa.

Uniwersytet nie zamierza ograniczać się jedynie do wydawania oświadczeń. W związku z tym rozpocznie postępowanie wyjaśniające w tej sprawie.

Do sprawy na swoim profilu Facebookowym odniosła się sama zainteresowana:

30-07-2018


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

jajakoja2018-07-31 22:28:05
0 0
Brawo Uniwersytet - gnać oszołomów antyszczepionkowych.
Radomir2018-08-01 15:20:04
0 0
Z pewnością matka tej "uczonej" w swoim czasie wykazała więcej mądrości i zaszczepiła ją przeciw chorobom zakaźnym. Być może dzięki temu ona życje. Takich pseudo-naukowców nie powinno się zatrudniać w szkolnictwie wyższym.