REKLAMA

UR odnosi się do słów pracownicy będącej przeciwko szczepionkom

Dyskusje na temat szczepionek prowadzone są przez coraz większe grono osób. Jedną z nich była wykładowczyni Wydziału Medycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego. Uczelnia poczuła potrzebę odniesienia się do jej wypowiedzi, z których wynika, że jest ona przeciwniczką szczepień.

fot. Pixabay

Uniwersytet Rzeszowski wydał oficjalne stanowisko, podpisane przez rektora uczelni, w którym odnosi się do słów dr hab. Agnieszki Banaś-Ząbczyk, pracującej na Wydziale Medycznym tej uczelni. W swoich wypowiedziach zajmowała ona stanowisko przeciwniczki szczepionek.

W oświadczeniu Uczelnia zaznacza, że jest zwolennikiem wolności słowa i nie ponosi odpowiedzialności za prywatne przekonania swoich pracowników. Niemniej jednak Uniwersytet zastrzega, że nie może tolerować głoszenia przez swoich pracowników teorii nieudowodnionych naukowo. Motywuje to staniem na straży rzetelności naukowej i jakości badań. Możemy również dowiedzieć się, że wolności wypowiedzi zawsze towarzyszy odpowiedzialność za wypowiedziane słowa.

Uniwersytet nie zamierza ograniczać się jedynie do wydawania oświadczeń. W związku z tym rozpocznie postępowanie wyjaśniające w tej sprawie.

Do sprawy na swoim profilu Facebookowym odniosła się sama zainteresowana:

30-07-2018


Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

jajakoja2018-07-31 22:28:05
0 0
Brawo Uniwersytet - gnać oszołomów antyszczepionkowych.
Radomir2018-08-01 15:20:04
0 0
Z pewnością matka tej "uczonej" w swoim czasie wykazała więcej mądrości i zaszczepiła ją przeciw chorobom zakaźnym. Być może dzięki temu ona życje. Takich pseudo-naukowców nie powinno się zatrudniać w szkolnictwie wyższym.