REKLAMA

Ulica 3 Maja obsadzona nową zielenią (ZDJĘCIA)

Na ul. 3 Maja zakończono montaż donic, wewnątrz których posadzono drzewa. Uzupełniają one krajobraz wyremontowanej w zeszłym roku Paniagi.

20180711_183308-01

zdjęcia: Kacper Ciuba

Łącznie na słynnym rzeszowskim deptaku stanęło 27 donic. Są one wykonane ze stali nierdzewnej oraz z drewna. Zostały również ocieplone, więc w zimie nie znikną z ulicy. Zamówione przez miasto drzewa, to ten sam gatunek lipy drobnolistnej, którą mieszkańcy mogli podziwiać na 3 Maja już wcześniej.

Rośliny miały się pojawić w połowie czerwca, lecz nastąpiło miesięczne opóźnienie. Pierwsze donice stanęły na Paniadze w poniedziałek. Miasto wydało na ten cel ok. 196 tys. zł. Trwa też ciągle naprawa płyt chodnikowych na wysokości kościoła Świętego Krzyża.

O opinię zapytaliśmy osoby spacerujące po rynku i jego okolicach

Im więcej zieleni, tym lepiej. Podobają nam się te zmiany. W zasadzie na ulicę 3 Maja i tak narzekać nie można, bo widzieliśmy znacznie bardziej betonowe deptaki w Polsce. Widoczne tu donice dodadzą temu miejscu uroku – powiedzieli naszemu reporterowi Ewelina i Gabriel, którzy zwiedzali Rzeszów.

– Paniaga po zeszłorocznym remoncie była trochę monotonna. Dobrze się stało, że  wydano pieniądze na dodatkowe drzewa. Martwi tylko stan nawierzchni, którą robotnicy muszą poprawiać – taką opinię wyraził Pan Marcin – mieszkaniec Rzeszowa.


12-07-2018


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

Wanda2018-07-12 11:22:36
0 0
To jest jakis koszmar 196 tys. zł za 27 drzew? Czy to nie za drogo
masimo2018-07-12 11:25:56
0 0
196tys dzielone na 27 drzewek wychodzi ponad 7tysiecy 200zł za drzewko KOSMOS