Udany wyjazd Developresu. Zwycięstwo 3:0 w Kaliszu!

Developres SkyRes Rzeszów zwyciężył w wyjazdowym spotkaniu z Energą MKS-em Kalisz. Rzeszowianki nie straciły nawet seta i umacniają się na pozycji wiceliderek rozgrywek Ligi Siatkówki Kobiet.

Spotkanie rozpoczęło się od zaciętej wymiany. Dopiero w drugiej części inauguracyjnego seta “Rysice” zdobyły większą przewagę, głównie dzięki udanym akcjom Gabrieli Polańskiej i Michaeli Mlejnkovej. Podopieczne Stephane’a Antigi bez większych problemów wygrały do 19.

W drugą odsłonę spotkania lepiej weszły gospodynie. Asy serwisowe Weroniki Centki dały kaliszankom trzy punkty przewagi (4:1). Zawodniczki MKS-u zdołały utrzymać korzystny dla siebie wynik do stanu po 15. Końcówka należała już do rzeszowianek i w meczu było 2:0 dla przyjezdnych. Ta partia nie była zbyt widowiskowa. Obie drużyny popełniały sporo błędów na zagrywce, przytrafiały się im także błędy w ataku i ustawieniu.

Trzeci set przyniósł początkowo walkę punkt za punkt. Spotkanie było wyrównane do stanu po 11. Później w swój rytm wpadły “Rysice”, które objęły pewne prowadzenie (16:11). Następne piłki pozwoliły rzeszowiankom na powiększenie bezpiecznego zapasu do siedmiu “oczek” (20:13). Kaliszanki w końcówce rzuciły się do ataku i odrobiły część strat, ale decydujące słowo należało do Developresu. Podpopieczne trenera Antigi, po ataku Blagojević, mogły cieszyć się ze zwycięstwa w wyjazdowym meczu 9. kolejki LSK.

Energa MKS Kalisz – Developres SkyRes Rzeszów 0:3 (19:25; 22:25; 22:25).

Tekst: Kacper Ciuba