REKLAMA

Uczniowie rzeszowskiego “Mechanika” skorzystają z nowoczesnych szkoleń!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Firma LOT Aircraft Maintenance Services (LOTAMS) podpisała umowę z Zespołem Szkół Mechanicznych w Rzeszowie i Zespołem Szkół Mechanicznych w Krośnie, która umożliwia tym szkołom wzięcie udziału w stażach zawodowych. Projekt zostanie zrealizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego (2014-2020).

737max

Foto: lotams.com

W środę LOT Aircraft Maintenance Services (LOTAMS) i Wojewódzki Urząd Pracy (WUP) w Rzeszowie podpisali umowę dotyczącą realizacji programu „Jakości edukacji i kompetencji w regionie”. Dokument został podpisany przez Aleksandrę Judę (Prezes Zarządu LOTAMS), Łukasza Siwińskiego (Członka Zarządu ds. Technicznych LOTAMS) oraz Tomasza Czopa (Dyrektora WUP-u).

Dzięki realizacji projektu „Poprawa jakości kształcenia zawodowego”, dwie szkoły z województwa podkarpackiego – Zespół Szkół Mechanicznych w Rzeszowie oraz Zespół Szkół Mechanicznych w Krośnie, skorzystają ze staży zawodowych. LOTAMS odczuwa silny deficyt kadry technicznej mechaników lotniczych, dlatego aktywnie angażuje się we współpracę ze szkołami technicznymi. Działania te mają na celu wykorzystanie zasobów obecnych w szkołach uczniów, monitorowanie ich postępów i budowanie dialogu pomiędzy pracodawcą, a potencjalnym pracownikiem.

LOTAMS zrealizuje szkolenia dla wybranych uczniów i kadry pedagogicznej ZSM w Rzeszowie i ZSM w Krośnie. W ramach szkoleń odbędą się m.in. staże zawodowe dla uczniów (300 godzin) i nauczycieli (160 godzin), szkolenie z obsługi technicznej samolotów, szkolenie z prawa lotniczego, szkolenie z napraw strukturalnych, czy nauka języka angielskiego technicznego. Projekt zakłada także doposażenie szkół, co pozwoli na modernizację kształcenia praktycznego (m.in. wyposażenie pracowni językowej, zakup okularów VR, stworzenie stanowisk demonstracyjnych do praktycznego pokazu funkcjonowania i diagnostyki systemów mechatronicznych statków powietrznych oraz zaopatrzenie szkół w zestawy panelowe do wykonywania pomiarów parametrów sensoryki i aktoryki systemów awioniki).

Celem programu jest „dostosowanie form, metod i warunków prowadzenia kształcenia i szkolenia zawodowego do wymagań gospodarki i rynku pracy, a także zwiększenie zaangażowania instytucji z otoczenia społeczno-gospodarczego szkół lub placówek systemu oświaty prowadzących proces kształcenia i szkolenia zawodowego”. Całkowita wartość projektu „Kształcenie wysokich lotów” jest wyceniana na 1 362 166,80 zł.

Przypomnijmy, że w październiku firma LOTAMS podpisała umowę, która zakłada budowę jednej z największych i najnowocześniejszych baz obsługi technicznej samolotów w Europie. Od 2022 roku w pobliżu lotniska w Jasionce serwisowane będą w niej samoloty wąsko i szerokokadłubowe z całego świata.

Źródło: informacja prasowa / lotams.com

21-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)