„Tylko wolna biała Europa. Stop multikulti”. Rzeszowianie nie chcą uchodźców?

RZESZÓW. „Tylko wolna biała Europa. Stop multikulti” głosił baner wywieszony na  ogrodzeniu stadionu Resovii Rzeszów przy ul. Wyspiańskiego. O tym niepokojącym zdarzeniu poinformowały  „Aktualności” emitowane w TVP Rzeszów 17 września.

baner

Nie wiadomo kiedy rasistowski baner został wywieszony, jednak jak poinformowały „Aktualności” po interwencji dziennikarzy TVP, baner zdjęto.

Jak zapewne łatwo się domyślić, baner odnosi się do obecnej sytuacji, która dotyczy uchodźców z Syrii. Jeszcze nie wiadomo, ile Polska przyjmie uchodźców, a już Internet zalewa fala nienawiści wobec Syryjczyków. Powstają specjalne grupy i wydarzenia na Facebooku, które stanowią wyraz sprzeciwu wobec przyjmowania przez nasz kraj Syryjczyków. Jak widać w Rzeszowie nienawiść przeniesiono również na rasistowski baner.

Ale nie tylko. Już wiadomo, że 26 września o godz. 16.00 pod Urzędem Wojewódzkim w Rzeszowie odbędzie się manifestacja, którą organizuje Młodzież Wszechpolska, której  hasło przewodnie to:  „Stop imigrantom”.

Materiał przygotowany przez TVP Rzeszów możecie zobaczyć TUTAJ.

ZDJ. TVP Rzeszów, materiał „Aktualności”

Jeśli chcesz aby twój komentarz pojawił się natychmiast, skorzystaj z formularza Facebooka.

Jeden komentarz do “„Tylko wolna biała Europa. Stop multikulti”. Rzeszowianie nie chcą uchodźców?”

  1. lolo napisał(a):

    nie potrzebny ten krzyż celtycki, bo to nie chodzi o rasizm, i nie dopisujmy do tego rasizmu, tylko o fakt ze wielu Polaków żyje na skraju ubóstwa, a daje się obcym, którzy i tak tym gardzą, naprawcie Polskę to i może dla obcych się znajdzie pomoc. a tym czasem to niech sobie Syryjczycy uporządkują własny kraj i tam mieszkają, chętnie ich wtedy odwiedzę, bo nie jestem rasistą.

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

Napisz komentarz: