Twierdza Podpromie – Developres znów zwyciężył u siebie. Pokonał w trzech setach Legionovię Legionowo

Rzeszowski Developres SkyRes pokonał w trzysetowym pojedynku DPD Legionovię Legionowo. Rzeszowianki na Podpromiu są wciąż niepokonane.

Zawodniczki Developresu musiały grać bez podstawowej przyjmującej – Helene Rousseaux, która boryka się z kontuzją kolana. Pomimo tego były faworytkami w meczu z Legionovią.

Początek spotkania zwiastował sporo emocji. Legionowianki nie odpuszczały i były skuteczne w swoich atakach. Jednak od remisu po 8, Developres uciekł na trzy punky. Siatkarki znad Wisłoka pilnowały przewagi, w pewnym momencie powiększyły ją nawet dwukrotnie, jednak w grę rzeszowianek zaczynały się wkradać błędy. Sprawiły one, że zawodniczki Legionovii wróciły do gry, wyrównując do stanu 20:20. Końcówka należała jednak do gospodyń, które wygrały pierwszą partię.

Druga odsłona miała dość podobny przebieg do pierwszej. Po wyrównanym początku, rzeszowianki urywały rywalkom punkty i ostatecznie zdołały zwyciężyć w całym secie do 21.

Po przerwie doszło do zaciekłego pojedynku. Walka punkt za punkt toczyła się przez większość seta. Po grze na przewagi, lepsze okazały się być gospodynie, które do 24 pokonały Legionovię i zdobyły komplet punktów do ligowej tabeli.

Następne spotkanie rzeszowianki rozegrają 8 grudnia na Podpromiu. Podejmą wówczas Eneę PTPS Piła.

Developres SkyRes Rzeszów – DPD Legionovia Legionowo 3:0 (25:22; 25:21; 26:24)

Autor: Kacper Ciuba