Troje pieszych ucierpiało w dwóch wypadkach

RZESZÓW. Policjanci z wydziału ruchu drogowego wyjaśniają okoliczności dwóch wypadków z udziałem pieszych. W ich wyniku troje przechodniów odniosło obrażenia.

 

1811515870Do pierwszego zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 16 przy skrzyżowaniu ulic Kilara i Szopena.

Kierujący samochodem Dodge Grand Caravan, 52-letni mieszkaniec Rzeszowa, jadąc ulicą Kielara w kierunku ulicy Szopena, potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych 16-latka. W wyniku potrącenia pieszy odniósł obrażenia i został przewieziony do szpitala.

Około godziny 17:30 policjanci interweniowali przy ulicy Łukasiewicza, gdzie na przejściu dla pieszych zostały potrącone dwie osoby.

W tym przypadku kierująca samochodem Jeep Compas, mieszkanka powiatu ropczycko – sędziszowskiego, jadąc ulicą Łukasiewicza na skrzyżowaniu z ulicą Krokusową potrąciła dwie kobiety. Ranne zostały przewiezione do szpitala.

Zarówno kierujący, jak i piesi w chwili zdarzeń byli trzeźwi.

Policjanci ruchu drogowego apelują do uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności. Pojawiające się opady atmosferyczne oraz wcześnie zapadający zmrok sprawiają, że widoczność jest ograniczona. Panująca niska temperatura powoduje, że ulice są śliskie.

KMP Rzeszów

Jeśli chcesz aby twój komentarz pojawił się natychmiast, skorzystaj z formularza Facebooka.

Napisz komentarz: