REKLAMA
REKLAMA

Tomasz Poręba wiceprezesem Polskiego Komitetu Olimpijskiego

Tomasz Poręba został jednogłośnie wybrany na wiceprezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego ds. kontaktów zewnętrznych. Decyzja zapadła przed świętami, podczas posiedzenia zarządu PKOl.

usgTWr

Foto: Archiwum Rzeszów24.pl

To dla mnie wielki honor i zaszczyt, że będę mógł pracować w zarządzie Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Z ikonami polskiego sportu, mistrzami olimpijskimi. Zrobię wszystko, aby wykorzystać wypracowane przez lata kontakty zagraniczne na rzecz rozwoju polskiego ruchu olimpijskiego – powiedział dla PAP Tomasz Poręba.

Poręba od dwóch kadencji jest europosłem. W wyborach samorządowych był szefem sztabu wyborczego PiS. Zaangażował się we wspieranie sportu w regionie. Przekonywał przedsiębiorstwa do współpracy ze Stalą Mielec. Wspiera także wielokrotnego mistrza Polski w kobiecym tenisie stołowym, czyli klub KTS Siarkę Tarnobrzeg.

Europoseł w czasie studiów grał w piłkarskich trzecioligowych drużynach. Był też dziennikarzem sportowym. Oprócz pełnionej funkcji w PKOl, jest też wiceprezesem Polskiego Związku Badmintona.

27-12-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline