Google

Przez bezpieczeństwo na uczelnię. Ważny dzień dla przyszłych studentów

RZESZÓW / PODKARPACIE. 118 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego Podkarpacia bierze dziś udział w finale I Podkarpackiego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie. W walce o indeks WSPiA i cenne nagrody rzeczowe uczniowie będą musieli rozwiązać test złożony z 30 pytań oraz odpowiedzieć na 1 zagadnienie problemowe.

Kasa od marszałka

RZESZÓW / PODKARPACIE. Najlepsi maturzyści, którzy podjęli studia na Podkarpaciu otrzymali jednorazowe stypendia od marszałka Władysława Ortyla. To duże wyróżnienie i dobry „start” w przyszłość.

W końcu postawili!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Dwa lata opóźnienia nie zmniejszyły radości uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 z otwarcia nowej sali gimnastycznej. Budowa obiektu wyniosła 9,5 miliona złotych.

Klub Innowatora w Rzeszowie. „Dla wszystkich studentów i absolwentów, którzy chcieliby się rozwinąć” [ZDJĘCIA]

W poniedziałek na Uniwersytecie Rzeszowskim odbyła się inauguracja działalności Klubu Innowatora w naszym regionie. Podpisane zostały pierwsze umowy wolontariackie i określone wspólne projekty. Czym jest ten klub i jakie ma cele?

AKS V LO Rzeszów wicemistrzem Polski!

CZŁUCHÓW. Kadeci AKS-u Resovii V LO wywalczyli tytuł wicemistrzowski podczas rozegranych w Człuchowie Mistrzostw Polski Kadetów. W finale ulegli drużynie z Jastrzębia.

Zobacz, kto zagra na Rzeszowskich Juwenaliach [PROGRAM Z GODZINAMI]

Impreza rozpocznie się dzisiaj o godz. 15 na rzeszowskim Rynku. Wystąpią zespoły Le Moor oraz Inity Sounds, a po nich około godz. 17, po przekazaniu przez prezydenta symbolicznych kluczy do miasta, ulicami Rzeszowa przejdzie barwny korowód studentów. Koncerty na głównej scenie na miasteczku Politechniki Rzeszowskiej rozpoczną się o godz. 18:30.

Nowy kierunek na Uniwersytecie Rzeszowskim - Lingwistyka Stosowana

Od nadchodzącego roku akademickiego 20016-2017 Uniwersytet Rzeszowski uruchamia nowy kierunek o nazwie Lingwistyka stosowana. To oferta dla tych, którzy chcą zostać profesjonalnym tłumaczem.

Dobra wiadomość dla maturzystów. Kredyty studenckie będą łatwiej dostępne

– Chodzi o to, żeby ułatwić otrzymanie tego kredytu i żeby studenci mogli go szybciej otrzymać, bo teraz trwa to dosyć długo – mówi o przygotowywanych zmianach dotyczących kredytów studenckich wiceminister nauki prof. Aleksander Bobko. Nowe przepisy miałyby obowiązywać od 1 października br.

Nagraj filmik i zdobądź wyposażenie dla szkoły o wartości 10 tys. złotych

PODKARPACIE. Szkolne lekcje chemii, biologii czy fizyki bez doświadczeń są jak kurs na prawo jazdy bez samochodu. Nauczyć się podstaw niby można, ale frajdy nie ma w tym żadnej. Dzięki Grupie Adamed szansę na nowoczesne pracownie ma każde gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna w województwie podkarpackim.

Od września "chińska rewolucja" dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych?

RZESZÓW / PODKARPACIE. Stolica Podkarpacia otwiera się na kulturę wschodu. Od września uczniowie rzeszowskich ogólniaków mogą spodziewać się zajęć z języka chińskiego.

Zaplecze sportowe dla ZS1 w Rzeszowie

RZESZÓW / PODKARPACIE. Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Rzeszowie już niebawem będą mogli ćwiczyć na nowej sali gimnastycznej oraz na boiskach wielofunkcyjnych. Wybrano już wykonawcę prac.

Podkarpacie ma nowego kuratora oświaty

RZESZÓW / PODKARPACIE. Kilka tygodni temu ze stanowiska kuratora odwołano Jacka Wojtasa. Jego miejsce zajmie dyrektorka Gimnazjum w Iwierzycach, Małgorzata Rauch.

Pomysł, umiejętności piłkarskie i dobra zabawa. Zobacz popisy młodych Resoviaków! (FILM)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Młodzi piłkarze Resovii Rzeszów udowadniają, że piękno futbolu to nie tylko domena brazylijskich chłopaków. Zapraszamy do obejrzenia filmiku, na którym swoje umiejętności prezentują juniorzy starsi! 

Zapaliła się szkoła. 130 uczniów ewakuowanych

POWIAT DĘBICKI. 11 stycznia w Zespole Szkół Zawodowych w Pustkowie około godz. 11:00 wybuchł pożar. Z placówki ewakuowano 130 uczniów.

Trzecie opóźnienie w budowie hali przy ul. Hetmańskiej

RZESZÓW / PODKARPACIE. Dopiero pod koniec stycznia uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 i V Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie będą mogli biegać po nowej hali przy ul. Hetmańskiej. Wciąż trwają prace, które miały być skończone jeszcze we wrześniu 2015. 

Ulica 3 maja, jakiej nie znacie. W sobotę "Spacer po Pańskiej"

RZESZÓW / PODKARPACIE. Chcesz przenieść się w czasie i poczuć klimat XIX wieku? 19 grudnia przyjdź na „Spacer po Pańskiej”. Na ul. 3 maja (dawniej ul. Pańska) będziesz mógł zobaczyć jak żyło się ponad 100 lat temu i skosztować domowego, karpackiego jadła. Dowiedz się więcej!

Internetowy hejt? Zwalcz go z uczniami Akademickiego LO w Rzeszowie (FILM)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie przyłączyli się do Ogólnopolskiego Projektu „Nienawiść. Jestem przeciw”, wspieranego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Licealiści dowiedzieli się jak przeciwstawić się hejtowi w internecie. Zobacz film!

Trzymaj formę z Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie

RZESZÓW: Do walki z otyłością i wysiadywaniem przed komputerem stanęli uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie, którzy zachęcają młodszych kolegów do aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia.

Sukces rzeszowskiej szkoły. Uczniowie wygrali pracownię fotograficzną

RZESZÓW / PODKARPACIE. Zespół Szkół Plastycznych w Rzeszowie zdobył główną nagrodę w konkursie fotograficznym „Akcja (foto)edukacja” organizowanym przez firmę Nikon. Dzięki zwycięstwu szkoła wzbogaci się o pracownię fotograficzną. Prace, które przesądziły o sukcesie, można oglądać na szkolnych korytarzach.

O rewolucji w sklepikach szkolnych: "Ingerencji w nasze życie mówimy NIE!"

RZESZÓW/PODKARPACIE. Z dniem 1 września 2015 r. weszła w życie nowela ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia oraz rozporządzenie ministra zdrowia z dnia 26 sierpnia 2015 r. w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach.

Kalendarz Imprez

<< Marzec 2018 >>
PWŚCPSN
26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
IMPREZY DZISIAJ DODAJ IMPREZĘ Transmisje Mszy