Google

Gimnazjaliści uprawiali seks w szkolnej toalecie. Jest postępowanie w prokuraturze

REGION / PODKARPACIE. W Gimnazjum Sportowym w Rzeszowie w jednej z toalet dziewczynka i dwóch chłopców uprawiali seks. Prokuratura Rejonowa dla Miasta Rzeszów bada dlaczego szkoła nie poinformowała o tej bulwersującej sprawie organów ścigania, gdyż chodzi o współżycie z nieletnią.

Zobacz, kto zagra na Rzeszowskich Juwenaliach [PROGRAM Z GODZINAMI]

Impreza rozpocznie się dzisiaj o godz. 15 na rzeszowskim Rynku. Wystąpią zespoły Le Moor oraz Inity Sounds, a po nich około godz. 17, po przekazaniu przez prezydenta symbolicznych kluczy do miasta, ulicami Rzeszowa przejdzie barwny korowód studentów. Koncerty na głównej scenie na miasteczku Politechniki Rzeszowskiej rozpoczną się o godz. 18:30.

Nowy kierunek na Uniwersytecie Rzeszowskim - Lingwistyka Stosowana

Od nadchodzącego roku akademickiego 20016-2017 Uniwersytet Rzeszowski uruchamia nowy kierunek o nazwie Lingwistyka stosowana. To oferta dla tych, którzy chcą zostać profesjonalnym tłumaczem.

Dobra wiadomość dla maturzystów. Kredyty studenckie będą łatwiej dostępne

– Chodzi o to, żeby ułatwić otrzymanie tego kredytu i żeby studenci mogli go szybciej otrzymać, bo teraz trwa to dosyć długo – mówi o przygotowywanych zmianach dotyczących kredytów studenckich wiceminister nauki prof. Aleksander Bobko. Nowe przepisy miałyby obowiązywać od 1 października br.

Nagraj filmik i zdobądź wyposażenie dla szkoły o wartości 10 tys. złotych

PODKARPACIE. Szkolne lekcje chemii, biologii czy fizyki bez doświadczeń są jak kurs na prawo jazdy bez samochodu. Nauczyć się podstaw niby można, ale frajdy nie ma w tym żadnej. Dzięki Grupie Adamed szansę na nowoczesne pracownie ma każde gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna w województwie podkarpackim.

Podkarpacie ma nowego kuratora oświaty

RZESZÓW / PODKARPACIE. Kilka tygodni temu ze stanowiska kuratora odwołano Jacka Wojtasa. Jego miejsce zajmie dyrektorka Gimnazjum w Iwierzycach, Małgorzata Rauch.

Trzymaj formę z Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie

RZESZÓW: Do walki z otyłością i wysiadywaniem przed komputerem stanęli uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie, którzy zachęcają młodszych kolegów do aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia.

O rewolucji w sklepikach szkolnych: "Ingerencji w nasze życie mówimy NIE!"

RZESZÓW/PODKARPACIE. Z dniem 1 września 2015 r. weszła w życie nowela ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia oraz rozporządzenie ministra zdrowia z dnia 26 sierpnia 2015 r. w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach.

Największa hala sportowa praktycznie gotowa. Choć z opóźnieniem

RZESZÓW. Przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 przy ul. Hetmańskiej kończą się prace przy budowie nowej hali sportowej.

Znamy wyniki rekrutacji do liceów i techników. Tutaj są jeszcze wolne miejsca!

RZESZÓW. Szkoły ponadgimnazjalne opublikowały listy uczniów, którzy pozytywnie przeszli rekrutację. Wolnych miejsc nie brakuje.

RZESZÓW: Obchody 96. Rocznicy Śmierci płk. Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie. Uroczyste przyrzeczenie „Orląt” i młodzieży strzeleckiej

RZESZÓW: Związek Strzelecki „Strzelec” Józefa Piłsudskiego zaprasza na obchody 96. Rocznicy Śmierci płk. Leopolda Lisa-Kuli oraz uroczyste przyrzeczenie „Orląt” i młodzieży strzeleckiej, które odbędą się 6 marca 2015 r. (piątek) w Rzeszowie.

Powstają dwie nowe szkoły. Zapisy od marca

RZESZÓW. Na osiedlu Kotli budowane są dwie nowe placówki oświatowe. Będzie i gimnazjum i „podstawówka”.

RZESZÓW: Juwenalia i KultURalia dzień drugi! Zobacz PROGRAM co, gdzie i kiedy (FILM, ZDJĘCIA)

RZESZÓW. Zabawy podczas rzeszowskiego święta studentów ciąg dalszy. Dzisiaj druga odsłona juwenaliowych atrakcji. Zobacz , co organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników. Publikujemy również relację z pierwszego dnia wielkiego imprezowania!

Pierwszy dzień egzaminu końcowego gimnazjalistów (ODPOWIEDZI)

PODKARPACIE/RZESZÓW. Blisko 23. tys gimnazjalistów z Województwa Podkarpackiego zmierzyło się dziś z egzaminem końcowym. Uczniowie mają już za sobą sprawdzian z historii i wiedzy o społeczeństwie oraz z języka polskiego. Poniżej znajdziesz odpowiedzi.

RZESZÓW: Skoki spadochronowe w tandemie. To wcale nie jest trudne! Przekonaj się (FILM)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Sezon skoków spadochronowych przed nami, jest więc zatem okazja do przeżycia niepowtarzalnych emocji na wysokości nawet 4000 metrów. Wraz z instruktorem Pawłem Panasiem, przybliżamy Państwu specyfikę skoku w tandemie, na jaki zdecydowała się Pani Ela. Wszystko zaczyna się od rezerwacji terminu i miejsca, a później…

Na Politechnice Rzeszowskiej trwa II Salon Edukacji Zawodowej i Technicznej

RZESZÓW. Od samego rana Politechnika Rzeszowska przeżywa dzisiaj swoiste oblężenie przez gimnazjalistów! Trwa tam bowiem II Salon Edukacji Zawodowej i Technicznej. Od godziny 9.00 gimnazjaliści mogą zapoznać się z ofertą rzeszowskich szkół zawodowych i technicznych. Podczas Salonu, który potrwa do godziny 16.00 czeka na nich wiele atrakcji.

Rodzice wygrali z miastem. Ich dzieci będą chodzić do dwóch osobnych szkół (FILM)

RZESZÓW. Zakończyła się walka rodziców uczniów Szkoły Podstawowej nr 25 i Gimnazjum nr 11 w Rzeszowie. Choć władze miasta i kurator były za połączeniem placówek w jeden zespół to Komisja Edukacji przyjęła ich stanowisko. Na dzisiejszej sesji sprawa zakończyła się, bo radni opowiedzieli się za ściągnięciem z obrad głosowania w tej sprawie. Rodzice jak na razie mogą czuć się spokojni, ale nie wykluczone, że sprawa połączenia wróci jeszcze na sesję.

Kalendarz Imprez

<< Marzec 2018 >>
PWŚCPSN
26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
IMPREZY DZISIAJ DODAJ IMPREZĘ Transmisje Mszy