Symulowane rozmowy kwalifikacyjne dla studentów WSPiA

RZESZÓW. Jak prawidłowo przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej – to główny temat finału akcji „Symulowane Rozmowy Kwalifikacyjne”. Organizatorem warsztatów jest działający w uczelni Klub Rozwoju Osobistego. Finał odbędzie się w najbliższą środę 26 marca o godzinie 16:00 w starym Klubie Studenckim WSPiA (2 piętro, Budynek A).

I etap akcji „Symulowane Rozmowy Kwalifikacyjne” odbył się w listopadzie 2013 r. Wtedy zainteresowani studenci, którzy wzięli udział w specjalnych warsztatach, poddani zostali dwuetapowej ocenie tak jak podczas prawdziwej rekrutacji. Teraz w II etapie studenci WSPiA poznają ocenę swoich rozmów kwalifikacyjnych. Będą uczestniczyć także w indywidualnych konsultacjach dotyczących autoprezentacji. Dodatkowo uczestnikom spotkania zaprezentowana zostanie symulacja rozmowy kwalifikacyjnej. Dzięki temu studenci WSPiA dowiedzą się jak prawidłowo przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej oraz jak zachować się na spotkaniu z przyszłym pracodawcą.

Akcja „Symulowane Rozmowy Kwalifikacyjne” pierwszy raz zorganizowana została w maju 2013 r.

Jak tłumaczy, mgr Lech Żukowski – opiekun Klubu Rozwoju Osobistego, wtedy warsztaty spotkały się z ogromnym zainteresowaniem naszych studentów.Postanowiliśmy, więc powtórzyć akcję. Wprowadziliśmy jednak szereg zmian, aby jak najlepiej sprostać oczekiwaniom studentów. Jednym z głównych założeń jest podzielenie warsztatu na 2 etapy. Pierwszym z nich będzie przeprowadzenie rozmów kwalifikacyjnych z uczestnikami (z udziałem kamery). Drugim, ocena wystąpień kandydatów wraz z omówieniem najważniejszych kwestii związanych z ubieganiem się o pracę – mówi mgr Lech Żukowski.

Celem Symulowanych Rozmów Kwalifikacyjnych jest umożliwienie studentom praktycznej oceny własnej autoprezentacji pod kątem selekcji na runku pracy. Organizatorzy chcą również, aby studenci jeszcze w czasie studiów, mogli zobaczyć jak wyglądają rozmowy kwalifikacyjne. Dzięki takim warsztatom będą wiedzieli jak się zachować i jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, która w przyszłości czeka większość z nich.

 

 

 

Tagi:

Jeśli chcesz aby twój komentarz pojawił się natychmiast, skorzystaj z formularza Facebooka.

Napisz komentarz: