Święto Paniagi - zobacz, co miasto zaplanowało

RZESZÓW. 3 maja po raz dwunasty odbędzie się Święto Paniagi! W tym roku będzie jednak nieco inaczej.

img_1074

Tegoroczne, 12 Święto Paniagi będzie nawiązywało do słuchowiska Polskiego Radia Rzeszów pt. „Drabina do nieba” i do charakteru ulicy 3 Maja z lat 20-tych ubiegłego stulecia – wyjaśniają urzędnicy miejscy.

Paniagę wypełnią wydarzenia artystyczne realizowane przy udziale miejskich instytucji kultury. Po raz pierwszy uruchomiona zostanie klubokawiarnia z czytelnią w wirydarzu Gmachu Głównego Muzeum Okręgowego w Rzeszowie.

Tegoroczny jarmark zostanie usytuowany w Alei Lubomirskich, a na stoiskach oferowane będzie głównie rękodzieło oraz tradycyjne i regionalne produkty kulinarne.

W okolicach Fontanny Multimedialnej powstanie scena taneczna, na której swój dorobek zaprezentują znakomite zespoły tańców folklorystycznych, towarzyskich, nowoczesnych i orientalnych i innych. O godzinie 17.30 rozpocznie się potańcówka w stylu lat 20- tych

Urzędnicy zapowiadają, że głównym wydarzeniem Święta Paniagi będzie premiera spektaklu „Opera é la vita” na rzeszowskim Rynku. Przedstawienie  reżyseruje Mikołaj Blajda, a w obsadzie znajdą się diva operowa Małgorzata Walewska oraz popularny wokalista Maciej Miecznikowski, a także znakomici muzycy Filharmonii Podkarpackiej.

POBIERZ HARMONOGRAM

 

oprac. na podst. UM Rzeszów, fot. archiwum

Jeśli chcesz aby twój komentarz pojawił się natychmiast, skorzystaj z formularza Facebooka.

Napisz komentarz: