Sukces rzeszowian. 27 medali na Mistrzostwach Polski w skokach do wody!

Sukcesy rzeszowskich skoczków do wody. Zawodnicy Stali Rzeszów zdobyli łącznie 27 medali na Letnich Mistrzostwach Polski, które odbywały się od 7 do 9 czerwca w Poznaniu.

64221191_2276662792410209_2212510002617253888_n

W pierwszym dniu rozgrywanych w Poznaniu Letnich Mistrzostw Polski w skokach do wody, w kategorii A dziewcząt – trampolina 1 m – całe podium należało do reprezentantek Stali Rzeszów. Złoto zdobyła Aleksandra Błażowska (368 pkt), srebro Aleksandra Puterla (318 pkt), a brąz Karolina Wolska (314 pkt).

Kategorię A chłopców również zdominowali zawodnicy z Rzeszowa. Złoto – Robert Łukaszewicz (413 pkt), srebro – Filip Jachim (402 pkt), brąz – Łukasz Wiatr (348 pkt). W kategorii B dziewcząt – trampolina 3 m, po złoto sięgnęła Maria Łukaszewicz (280 pkt). W kategorii B chłopców – trampolina 1 m pierwsze miejsce zajął Oskar Cmela (208 pkt). W kategorii OPEN Wieża Mężczyźni – na najniższym stopniu podium znalazł się Filip Jachim (243 pkt).

Drugi dzień Letnich Mistrzostw Polski w skokach do wody przyniósł medalowy urodzaj dla Stali. W kategorii A chłopców – trampolina 3 m, zawodnicy z Rzeszowa zdobyli trzy medale: Złoto – Filip Jachim (458 pkt), srebro – Robert Łukaszewicz (418 pkt), brąz – Łukasz Wiatr (361 pkt).

W Kategorii B dziewcząt – trampolina 1 m, po złoto sięgnęła Maria Łukaszewicz (273 pkt). Dwa krążki zdobyły zawodniczki w kategorii A w skokach z wieży: srebro dla Aleksandry Błażowskiej (277 pkt), brąz dla Karoliny Wolskiej (226 pkt).

Pozostałe medale tego dnia:

• Kategoria A chłopców – wieża – złoto dla Filipa Jachima (259 pkt), srebro dla Roberta Łukaszewicza (444 pkt),
  • Kategoria A/B synchron dziewcząt złoto dla duetu Justyna Ciskał / Karolina Wolska (220 pkt),
  • Kategoria A/B synchron chłopcy – złoto dla duetu Filip Jachim / Robert Łukaszewicz (253 pkt),
  • Kategoria Open 1 m kobiety – srebro Aleksandra Błażowska (238 pkt), brąz Karolina Wolska (199 pkt),
  • Kategoria Open Synchron kobiety – złoto dla duetu Justyna Ciskał / Karolina Wolska (220 pkt),
  • Kategoria Open Synchron mężczyźni – złoto Kacper Lesiak + Andrzej Rzeszutek (AZS Politechnika Łódź) – zdobyli 377 pkt.

W ostatnim dniu mistrzostw Stal Rzeszów dołożyła kolejne medale:

• Kategoria A 3 m – Aleksandra Błażowska (389 pkt), srebro Karolina Wolska (367 pkt), brąz Justyna Ciskał (343 pkt)
  • Kategoria OPEN 3 m kobiety – srebro Agnieszka Frankiewicz (206 pkt)
  • W kategoria OPEN 1 m Mężczyźni – brąz Filip Jachim (304 pkt).

Piątka reprezentantów Stali Rzeszów uzyskała minimum kwalifikujące na tegoroczne Mistrzostwa Europy Juniorów, które odbędą się w dniach 24 do 30 czerwca w Kazaniu (Rosja). Są to: Aleksandra Błażowska, Karolina Wolska, Justyna Ciskał, Filip Jachim oraz Robert Łukaszewicz.