REKLAMA

Studenci Politechniki Rzeszowskiej na podium zawodów Formuły Student

Studenci zrzeszeni w PRz Racing team wywalczyli II i III miejsce w odpowiednich konkurencjach. Zdobyli też nagrodę specjalną.

fot. freestockphotos.biz

Formuła Student jest międzynarodową serią wyścigową, przeznaczoną dla studentów uczelni wyższych. Studenci projektują i konstruują swoje własne bolidy, którymi później ścigają się po torze. Zawody odbywają się corocznie. Bardzo często zawodom Formuły Student przyglądają się łowcy głów największych firm motoryzacyjnych.

W Formula Student Andorra 2018, studenci Politechniki, startujący w klasie pojazdów spalinowych, zajęli drugie miejsce w konkurencjach dynamicznych oraz trzecie miejsce w konkurencjach statycznych. Dodatkowo zdobyli nagrodę specjalną ‘The most brave team” (z ang. „Najbardziej odważna drużyna”), za najlepszy serwis pojazdu i za zaradność przy napotkanych problemach

Co jednak kryje się za tymi tajemniczo brzmiącymi nazwami konkurencji?

Konkurencje statyczne (w których rzeszowscy studenci zajęli trzecie miejsce) nie polegają na ściganiu się. Należy w nich jak najlepiej zaprezentować swoją drużynę, oczarowując sędziów prezentacją biznesową, kosztorysem oraz projektem pojazdu. Zmagania w tej konkurencji wymagają bardzo dużej wiedzy technicznej.

Konkurencje dynamiczne to już jazda zbudowanym bolidem. Oceniane są: jazda po torze w kształcie cyfry „8”, przyśpieszenie, sprint, a także wydajność (czym mniej paliwa zużyje bolid, tym lepiej). Oczywiście do tej kategorii zaliczany jest również wyścig główny, w którym kierowcy ścigają się po torze.

27-07-2018


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

mam dość2018-07-28 08:08:05
0 0
To jeszcze dodajcie informację ile było zespołów w stawce. Żałosne zawodziki w Andorze podczas gdy najlepsze drużyny ścigają się w tym samym czasie w innych miejscach. Ale cóż, jaka uczelnia taka drużyna.