REKLAMA
REKLAMA

Projekt RPO Województwa Podkarpackiego przyjęty. Czas na konsultacje społeczne.

PODKARPACIE. Zarząd Województwa Podkarpackiego przyjął dziś projekt Regionalnego Programu Operacyjnego. Priorytetowymi inwestycjami jakie będą finansowane będą te które będą innowacyjne i stworzą stałe miejsca pracy – poinformował dziś na konferencji prasowej marszałek województwa.

marszalek

Wraz z przyjęciem projektu RPO na lata 2014-2020 została przyjęta prognoza oddziaływania na środowisko oraz rozpoczyna się etap konsultacji społecznych. Będą one prowadzone w czterech miastach. Konsultacje potrwają do 3 marca. Wszyscy zainteresowani mogą w tym czasie zgłaszać ewentualne uwagi i opinie. Można to zrobić za pomocą maila: drr@podkarpackie.pl w tytule wpisując „Konsultacje społeczne RPO WP 2014/2020/OOS” lub pisemnie pisząc na adres Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego Departament Rozwoju Regionalnego, al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów.

– Liczymy na to, że zarówno środowiska naukowe jak i mieszkańcy województwa zainteresują się nową perspektywą unijną i wyrażą swoją opinię na ten temat. Dzięki temu będziemy mogli lepiej dopasować dokumenty do potrzeb regionu i mieszkańców – mówi Władysław Ortyl, marszałek województwa. – Jesteśmy w fazie początkowej, a powinniśmy być już dużo dalej. To w jakim kierunku pójdzie teraz rozwój województwa zależy teraz tylko od nas i samorządowców, którzy będą starać się o te pieniądze. Wiemy co chcemy osiągnąć, a więc musimy mocno w tym kierunku – dodaje Zygmunt Cholewiński, radny sejmiku.

Więcej w materiale video wkrótce.

27-01-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.