Stal Rzeszów przełamuje serię porażek. Wygrana z Błękitnymi Stargard

Stal Rzeszów przełamała serię porażek i sięgnęła po zwycięstwo w sobotnim meczu II ligi. “Biało-niebiescy” pokonali na Stadionie Miejskim przy Hetmańskiej drużynę Błękitnych Stargard (3:1).

8717

Rzeszowianie od samego początku spotkania narzucili swój styl gry, nie dając swoim przeciwnikom wyjść za własną połowę. Ofensywna gra Stali dała efekt w postaci bramki już w 7. minucie. Bramkarza Błękitnych pokonał Artur Pląsowski.

Po rozpoczęciu gry od środka boiska podopieczni Janusza Niedźwiedzia cofnęli się do obrony, oddali inicjatywę i czekali na okazję do kontrataków. Goście nie potrafili jednak tego wykorzystać i wynik do przerwy nie uległ zmianie.

Początek drugiej połowy wciąż należał do zespołu Błękitnych Stargard. W 68. minucie goście zdołali doprowadzić do wyrównania. Piłka wpadła do bramki po uderzeniu głową Patryka Paczuka, który wszedł na boisko kilka minut wcześniej. Taki stan na tablicy wyników nie utrzymał się jednak długo, bo już 5. minut później celnym strzałem z dystansu popisał się Wojciech Reiman. Wynik na 3:1 dla Stali ustalił w doliczonym czasie Patryk Plewka.

Stal Rzeszów – Błękitni Stargard 3-1 (1-0)

1-0 Pląskowski (7),
1-1 Paczuk (68)
2-1 Reiman (73),
3-1 Plewka (90).

Stal Rzeszów: Kaczorowski, Kostkowski, Reiman, Sylwestrzak, Pląskowski (77′ Płonka), Chromiński (69′ Nawrot), Mozler, Szczepanek (88′ Plewka), Szeliga, Sierant, Głowacki

Błękitni Stargard: Rzepecki, Cywiński (66′ Paczuk), Kurbiel, Karmański (75′ Krawczun), Sanocki, Sitkowski, Fadecki, Łysiak, Szrek, Sadowski, Ostrowski

Sędziował: Damian Gawęcki