Snow-park czeka na przymrozki

RZESZÓW. Minusowa temperatura to warunek konieczny do uruchomienia snow-parku. Obiekt powstały przy hali Podpromie formalnie jest już gotowy, ale to od wysokości temperatury będzie zależało, kiedy zostanie otwarty.

Snowpark2Przy hali widowiskowo-sportowej Podpromie w sąsiedztwie skate-parku powstał nowy sportowy obiekt – snow-park, który jest przeznaczony dla miłośników zimowych szaleństw.

– W snow-parku znajduje się osiem figur, część jest na skarpie, część na poziomie parkingu. Przeszkody podzielone są na dwa typy: dla amatorów i dla profesjonalnych snowboardzistów, więc w zależności od poziomu można przechodzić na coraz trudniejsze – mówi Marcin Deręgowski, radny PO, który wspiera rzeszowską młodzież będącą pomysłodawcą inwestycji.

W minionym tygodniu odbyły się próby naśnieżania, które przeszły pomyślne. Żeby jednak, snow-park został oficjalnie otworzony, konieczna jest temperatura powietrza na poziomie minus 3-4 st.C. – Mamy nadzieję, że jeśli pogoda pozwoli, to już na ferie zostanie otwarty – mówi Deręgowski. Jeśli śnieg nie spadnie, to zostanie uruchomiona lanca naśnieżająca.

Ze snow-parku będzie można korzystać do późnych godzin nocnych. Wszystko za sprawą licznego oświetlenia: halogenowego od strony skate-parku i hybrydowego (energia wiatrowa i słoneczna) od strony Wisłoka.

Jeśli chcesz aby twój komentarz pojawił się natychmiast, skorzystaj z formularza Facebooka.

Jeden komentarz do “Snow-park czeka na przymrozki”

  1. minecraft games napisał(a):

    What’s Happening i am new to this, I stumbled upon this I’ve discovered It absolutely useful and it has aided me out loads.
    I am hoping to contribute & aid other customers like its helped me.
    Good job.

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

Napisz komentarz: