REKLAMA

Śledztwo ws. potrącenia na ul. Krakowskiej. Kiedy pojawi się tam sygnalizacja?

Prokuratura Rejonowa prowadzi dla miasta Rzeszów śledztwo w sprawie wypadku drogowego z dnia 3 grudnia 2018 r. w Rzeszowie na ul. Krakowskiej, w trakcie którego śmierć na miejscu poniósł pieszy.

Przechwytywanie_44

Foto: Google Street View

Czynności wykonane na miejscu zdarzenia wykazały, iż w godzinach porannych 27-letni mieszkaniec Rzeszowa przechodził przez przejście dla pieszych w okolicy Galerii Handlowej Nowy Świat w kierunku osiedla Krakowska Południe i gdy znajdował się już na wewnętrznym, lewym pasie ruchu został potrącony przez poruszający się tym pasem samochód osobowy markiki Volvo kierowany przez 57-letniego mężczyznę. Kierujący pojazdem w chwili zdarzenia był trzeźwy.

W dniu 4 grudnia 2018 r. wykonano sekcję zwłok pieszego, która wykazała, iż doznał on obrażeń wielonarządowych na skutek potrącenia przez pojazd.

W sprawie tej będą wykonywane dalsze czynności zmierzające do wyjaśnienia wszelkich okoliczności wypadku, w tym w szczególności ustalenia, który z jego uczestników swoim zachowaniem doprowadził do jego zaistnienia.

Do chwili obecnej kierującemu pojazdem nie przedstawiono zarzutu.

Osoby, które mieszkają w pobliżu oraz klienci galerii znajdującej się tuż obok miejsca tragedii byli wstrząśnięci wypadkiem. – To nie pierwszy tak tragiczny w skutkach wypadek na tym przejściu. Kierowcy nie zwracają tam uwagi na ograniczenie prędkości. Sygnalizacja z pewnością podniosłaby poziom bezpieczeństwa –  komentują.

Źródło: rzeszow.po.gov.pl

08-12-2018


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

ANonim2018-12-09 20:32:48
0 0
NIEBEZPIECZNE MIEJSCE !