SIATKÓWKA: Wymęczone zwycięstwo z ostatnią drużyną w lidze

RZESZÓW / PODKARPACIE. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów wygrali 3:2 z BBTS-em Bielsko Biała w ramach 12. kolejki PlusLigi. Podopieczni Andrzeja Kowala zajmują 3. miejsce w tabeli.

f

Miało być łatwe zwycięstwo, a dopiero tie-break rozstrzygnął o losach meczu między Rzeszowem, a Bielsko Białą. Spotkanie dobrze rozpoczęli goście, którzy po ambitnej walce zwyciężyli pierwszego seta na przewagi – 30:28.

W drugiej partii górą byli rzeszowianie, którzy zmiażdżyli rywala 25:16. Bardzo dobrze siatkarze Resovii spisywali się na zagrywce.

Trzeci set potwierdził, że ekipa BBTS-u przyjechała do Rzeszowa z jasno określonym celem. Górale narzucili swój styl gry i zwyciężyli tę odsłonę do 21.

Faworyzowani w tym spotkaniu rzeszowianie zachowali więcej zimnej krwi w końcówce. Najpierw doprowadzili do remisu 2:2, a w decydującej partii okazali się lepsi wygrywając w stosunku 15:7.

Asseco Resovia Rzeszów – BBTS Bielsko Biała 3:2 (28:30; 25:16; 21:25; 25:18; 15:7)