SIATKÓWKA RZESZÓW: Tie-breaki piętą achillesową Resovii. Rzeszowianie słabsi od Radomia

RADOM. Drużyna Cerrad Czarni Radom lepsza od Asseco Resovii Rzeszów w 9. kolejce siatkarskiej PlusLigi. Zwycięstwo 3:2 pozwoliło gospodarzom na utrzymanie pozycji lidera. Dla rzeszowian była to już piąta porażka w obecnym sezonie.
Mistrzowie Polski przegrali pierwszego seta na przewagi 27:25. Dwie kolejne partie należały już do podopiecznych Andrzeja Kowala. Formalności siatkarze z Rzeszowa mieli dokonać w trzecim secie, ale znów na przewagi wygrali gospodarze. W tie-breaku więcej zimnej krwi zachowali siatkarze z Radomia, wygrywając 15:10.

Cerrad Czarni Radom utrzymał się na pozycji lidera PlusLigi. Po 9 spotkaniach zespół zgromadził na swoim koncie 23 punkty. O siedem oczek mniej ma Resovia, która zajmuje piąte miejsce w ligowej tabeli.

Cerrad Czarni Radom – Asseco Resovia Rzeszów 3:2 (27:25, 21:25, 18:25, 27:25, 15:10)

Cerrad Czarni: Bartłomiej Bołądź, Lucas Kampa, Michał Ostrowski, Daniel Pliński, Artur Szalpuk, Wojciech Żaliński, Neven Majstorović (libero) oraz Igor Grobelny, Bartłomiej Grzechnik, Zack La Cavera, Patryk Szczurek.

Asseco Resovia: Olieg Achrem, Fabian Drzyzga, Russell Holmes, Bartosz Kurek, Dmytro Paszycki, Nikołaj Penczew, Krzysztof Ignaczak (libero) oraz Dawid Dryja, Łukasz Perłowski, Aleksander Śliwka, Dominik Witczak, Damian Wojtaszek.