SIATKÓWKA: Pewne zwycięstwo Developresu we Wrocławiu

Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów zwyciężyły w swoim pierwszym wyjazdowym spotkaniu w nowym sezonie Ligi Siatkówki Kobiet. Podopieczne Stephane’a Antigi pokonały #VolleyWrocław w trzech setach.

Po pewnej inauguracyjnej wygranej na Podpromiu Developres SkyRes Rzeszów zameldował się we wrocławskiej Hali “Orbita”. “Rysice” w drugiej kolejce LSK podejmowały #VolleyWrocław.

Rzeszowianki przyjechały do Wrocławia w roli faworytek i potwierdziły to już w pierwszej partii. Do stanu 12:12 gra była jeszcze wyrównana, ale w późniejszej części seta Developres odskoczył rywalkom i bez większych problemów doprowadził do objęcia prowadzenia w spotkaniu.

Po zmianie stron zawodniczki znad Wisłoka już od pierwszych piłek stworzyły sobie kilkupunktową przewagę, której nie oddały do końca drugiej odsłony. Developres imponował skutecznością i kontrolował przebieg spotkania.

Trzeci set również odbywał się pod dyktando siatkarek z Rzeszowa. Developres odniósł pewne zwycięstwo i razem z ŁKS-em Commerceconem Łódź otwiera tabelę Ligi Siatkówki Kobiet. Oba te kluby w dwóch spotkaniach zdobyły komplet “oczek”.

Kolejny mecz rzeszowianek LSK odbędzie się już we wtorek w Pile. Developres będzie rywalizował z tamtejszą Eneą PTPS Piła. Spotkanie zaplanowano na godzinę 18:00.