SIATKÓWKA. “Pasy” urwały seta wicemistrzom Polski

Asseco Resovia Rzeszów przegrała w spotkaniu z drużyną VERVA Warszawa. “Pasy” zwyciężyły w drugim secie, ale ostatecznie musiały uznać wyższość wicemistrzów Polski.

Rzeszowianie rozpoczęli środowe spotkanie na Podpromiu solidną grą. Skuteczne przyjęcie i świetny potrójny blok pozwoliły Asseco Resovii wyjść na dwupunktowe prowadzenie (6:4). Verva wyrównała przy stanie po 9, dzięki punktowemu serwisowi Bartosza Kwolka. Zawodnicy znad Wisłoka zdołali jeszcze objąć prowadzenie po kontrze Zbigniewa Bartmana (14:13), ale później wiatr w żagle złapali goście, utrzymując prawie do końca partii trzypunktową przewagę. W końcówce rzeszowianie obronili piłkę setową dla ekipy z Warszawy (23:24), ale szansę na odwrócenie losów premierowej odsłony pogrzebał zepsuty serwis Nicholasa Marechala.

Po zmianie stron Asseco Resovia nie traciła wiary. Po grze w kontakcie, to właśnie gospodarze objęli wyraźniejsze prowadzenie (10:7). Przy wyniku 16:14 dla rzeszowian, na boisku zameldował się atakujący Damian Schulz, który będąc nominalnym atakującym, występował w tym spotkaniu w roli środkowego. Warszawianie doprowadzili do remisu po 17, ale rzeszowianie znów uciekli na kilka “oczek” Stało się to dzięki kiwce Tomasa Rousseaux i potężnym serwisie Zbigniewa Bartmana. Dobrze funkcjonował też blok Komenda-Krulicki (22:18). Rzeszowianie nie oddali już inicjatywy i zwyciężyli w świetnym stylu do 21.

Trzeci set do połowy był popisem skutecznej gry z obu stron. Obraz gry zmienił się przy serwisie Artura Urdysa. Verva znalazła receptę na skuteczną do tej pory broń Asseco Resovii, czyli ataki z drugiej linii, co potwierdził udany blok Piotra Nowakowskiego (13:18). Warszawianie zdobyli aż sześć punktów z rzędu (13:20) i do samego końca kontrolowali przebieg trzeciej odsłony.

Czwarta partia była wyrównana jedynie do stanu po 3. Później główną rolę na Podpromiu odgrywali już tylko goście, zwyciężając z Asseco Resovią do 18. MVP spotkania został Piotr Nowakowski.

Przed rozpoczęciem spotkania kibice i klub podziękowali za lata spędzone w Rzeszowie byłemu kapitanowi Marcinowi Możdżonkowi, który w połowie lutego rozwiązał kontrakt z Asseco Resovią.

Asseco Resovia Rzeszów – VERVA Warszawa 1:3 (23:25; 25:21; 20:25; 18:25).