SIATKÓWKA: Developres zwycięski po meczu walki z łódzkim ŁKS-em

Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów zwyciężyły 3:2 z ŁKS-em Commercecon Łódź w pełnym emocji spotkaniu. Drużyny przed rokiem starły się w meczu o finał. Wówczas lepsze były zawodniczki z Łodzi. Teraz na Podpromiu lepiej zaprezentowały się gospodynie.

46519749_1952566978112936_6328071923343294464_n

Początek spotkania był wyrównany, jednak dość szybko do głosu doszły miejscowe. Zawodniczki Lorenzo Micellego zdobyły trzypunktową przewagę. Nie utrzymały jej długo, ponieważ w ich grę wkradły się błędy w przyjęciu. Siatkarki z Łodzi uciekły w drugiej części seta na pięć punktów. Tej przewagi już nie oddały i zwyciężyły w inauguracyjnej partii, odskakując ostatecznie na osiem “oczek”.

Druga odsłona rozpoczęła się podobnie do pierwszej. Tym razem zespołem, który zaczął przeważać, była drużyna Developresu. Siatkarki znad Wisłoka uciekły na cztery punkty, przede wszystkim dzięki skutecznym atakom. Rzeszowianki bez większych problemów doprowadziły do wyrównania w meczu.

Trzeci set to świetna gra z obu stron. Żadna z drużyn nie była w stanie zbudować sobie przewagi. Zwycięsko wyszły z niego łodzianki, które wygrały po walce na przewagi – 26:24.

Kolejna partia rozpoczęła się od mocnego uderzenia przyjezdnych. Łodzianki od razu zdobyły cztery punkty zapasu nad siatkarkami z Rzeszowa. Zawodniczki Developresu nie dały jednak za wygraną i bardzo szybko dogoniły swoje rywalki. Mecz zrobił się bardzo wyrównany. W końcówce łodzianki wyszły na dwupunktowe prowadzenie, jednak końcówka należała już do rzeszowianek i po odrobieniu strat zwyciężyły w secie, co oznaczało, że o wyniku spotkania zadecyduje tie-break.

Piąty set świetnie rozpoczęły zawodniczki Developresu, które wyszły na trzypunktowe prowadzenie. Zdobytej przewagi gospodynie już nie oddały, co pozwoliło na im na to by sięgnąć po zwycięstwo w całym spotkaniu.

Developres SkyRes Rzeszów – ŁKS Commercecon Łódź 3:2 (17:25; 25:18; 24:26; 25:22; 15:12)