SIATKÓWKA: Chemik Police zbyt mocny dla Developresu. Porażka w trzech setach

Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów przegrały w Policach z miejscowym Chemikiem. Mistrzynie Polski zrewanżowały się w trzech setach za ligowy mecz sprzed roku, kiedy to w podobnym stylu triumfowały rzeszowianki.

e2

Gospodynie od samego początku wypracowały sobie przewagę. Do końca kontrolowały przebieg pierwszego seta, którego wygrały do 17.

Podobnie było w drugiej partii. Zawodniczki z Polic grały świetnie ze skrzydeł. Dobrze funkcjonował również blok mistrzyń Polski. Zawodniczki Chemika przez cały czas powiększały zapas “oczek” nad swoimi rywalkami. Ostatecznie wygrały 25:15.

W trzeciej odsłonie determinację pokazały siatkarki Developresu. Udało im się nawet wyjść na prowadzenie przy stanie 10:8. Chemik nie oddał jednak inicjatywy. Policzanki ostatecznie pokonały drużynę z Rzeszowa. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla gospodyń.

Developres odnotował drugą porażkę w sezonie. Rzeszowianki po raz pierwszycpodczas tegorocznych rozgrywek przegrały w stosunku 0:3. W ligowej tabeli siatkarki z Rzeszowa zgromadziły dotychczas 7 punktów.

Chemik Police – Developres SkyRes Rzeszów 3:0 (25:17; 25:15; 25:22)