REKLAMA

Strefa rekreacji na os. Zalesie powstanie do… 2020 roku [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Wizja zagospodarowania terenu w okolicy al. Sikorskiego i ul. Robotniczej na osiedlu Zalesie jest coraz bardziej realna.

Radni na sesji Rady Miasta Rzeszowa zgodzili się na przystąpienie do opracowania Miejscowego Planu Zagospodarowania wspomnianych terenów. Dzięki temu możliwe będzie podjęcie dalszych działań zmierzających do stworzenia strefy rekreacji.

Plan obejmie około 41 ha. Przedmiotem opracowania planu będzie ustalenie przeznaczenia terenu i zasad jego zagospodarowania ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju terenów rekreacyjnych miasta – mówi Anna Raińczuk, dyrektor Biura Rozwoju Miasta Rzeszowa.

Działka, na której mają powstać m.in. mini zoo i ogród botaniczny obejmuje północy stok Pogórza Dynowskiego. Obszar objęty planem obejmuje, poza fragmentem al. Skorskiego, gdzie znajduje się zabudowa mieszkaniowa, stanowi pastwiska, sady i liczne nieużytki.

Na 24-hektarach miałaby powstać strefa rekreacji, która zostanie podzielona na kilka mniejszych, m.in strefę edukacyjną, strefę sportów zimowych, gier i zabaw, ogród botaniczny, mini zoo. Decyzja o tym, co się w niej znajdzie zapadła na podstawie konsultacji społecznych, które zostały przeprowadzone w mieście w ubiegłym roku.

Mieszkający w bezpośrednim sąsiedztwie mieli uwagi np. do umiejscowienia mini zoo, bo bali się hałasów, więc został on zaplanowany z drugiej strony – zaznacza Aleksandra Wąsowicz-Duch, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej.

Wizualizacje zostały przygotowane, ale to wciąż za mało
Na ten rok w budżecie miasta zapisanych zostało 200 tys. zł, na kolejne dwa lata znalazły się pieniądze na dokumentację projektową. Całość prac ma potrwać aż do 2020 roku – pod warunkiem, że uda się zdobyć na inwestycji środki zewnętrzne. Budowa strefy rekreacji nie należy do tanich – szacowany koszt to ok. 100 mln zł.

Inwestycja ma zostać zrealizowana w ramach projektu: „Modernizacja ogrodów zoologicznych w Zamościu i Łucku oraz opracowanie koncepcji strefy rekreacji z elementami ogrodu zoo w celu rozwoju transgranicznej turystyki przyrodniczej”.

wizualizacje: KR Studio. Pracownia architektoniczna

07-07-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)