Sąd podejmie decyzję w sprawie izolacji Mariusza Trynkiewicza. O 9:00 rozpoczęła się rozprawa (ZDJĘCIA)

RZESZÓW. Kończy się kara Mariusza Trynkiewicza skazanego za zabójstwo czterech chłopców. Już jutro, mężczyzna wyjdzie na wolność. W międzyczasie, sąd rozpatrzy wniosek dyrektora rzeszowskiego więzienia, który uznał, że na wolności Trynkiewicz może stwarzać zagrożenie dla społeczeństwa. Jeśli sprawa zakończy się w poniedziałek i sąd przychyli się do wniosku, „szatan z Piotrkowa” zostanie osadzony w specjalnym ośrodku terapeutycznym. Rozprawa rozpoczęła się o 9:00 i odbywa się za zamkniętymi drzwiami.

Być może, sprawa zakończy się w poniedziałek. Jeśli sąd uzna, że skazany za pedofilię i morderstwo czterech chłopców może w dalszym ciągu być niebezpieczny, Mariusz Trynkiewicz zostanie osadzony w specjalnym ośrodku terapeutycznym. Zanim jednak wyrok się uprawomocni będzie wolny.

policja1

Mariusz Trynkiewicz, który kończy odsiadywanie 25-letniej kary jutro (wtorek, 11 lutego) będzie mógł wyjść na wolność, ale ma być objęty działaniami operacyjno-rozpoznawczymi. Będzie pod szczególnym nadzorem policji. Funkcjonariusze będą stale go obserwować, a sam Trynkiewicz będzie musiał zgłaszać każdą zmianę miejsca pobytu i nie będzie wolno mu opuszczać kraju.

To właśnie tego obawia się dyrektor rzeszowskiego więzienia. Jednym z powodów, które podawał we wniosku o izolację Mariusza Trynkiewicza, do czasu uprawomocnienia się wyroku była właśnie możliwość ucieczki Trynkiewicza za granicę. Dyrektor Zakładu Karnego w Rzeszowie zapoznaje się teraz z postanowieniem sądu i podejmie decyzję czy będzie ją zaskarżał.

Mariusz Trynkiewicz zwrócił się o pomoc do Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Napisał do niej jednostronicowy list w którym tłumaczy, że swoją karę już odbył i przeszedł terapię. Wiceprezes Fundacji zapowiada, że przyjedzie w poniedziałek do Rzeszowa.

O decyzji sądu poinformujemy Państwa niezwłocznie.

policja2

Jeśli chcesz aby twój komentarz pojawił się natychmiast, skorzystaj z formularza Facebooka.

komentarzy 29 do “Sąd podejmie decyzję w sprawie izolacji Mariusza Trynkiewicza. O 9:00 rozpoczęła się rozprawa (ZDJĘCIA)”

 1. Kto pomaga temu człowiekowi w pisaniu listów do fundacji napisał(a):

  poza tym 25 lat za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem 4 chłopaków to śmiech na sali .

  Inna sprawa że zamieszanie wokół tego zwyrodnialca dzieciobójcy to młyn na wodę Donka i jego nieudolnej ekipy POmylonych

  mogą odwracać uwagę od spraw ważnych w Polsce

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • SZOPKA TRWAĆ MUSI ? napisał(a):

   DZIESIĄTKI POLICJANTÓW ZA OLBRZYMIA KASĘ OBSTAWIA TRYNKIEWSKIEGO — CZY TO NIE KOMPLETNA PARANOJA

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • saintclaire napisał(a):

   ale skoro dostał kare śmierci cztery razy to karę śmierci zamienić na 25 lat razy 4….chyba tak powinno być

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 2. Specjalnie zwlekali z prawem napisał(a):

  zamiast od razu zamknąć i po sprawie, Rząd i politycy mętnego nurtu robią od miesięcy wszytko aby sprawa jak najdłużej trwała – to zaplanowane show – nie pierwszy raz w Polsce odwraca się uwagę od spraw ważnych :

  OFE, prywatyzacja lasów Państwowych, olbrzyma dziura budżetowa, niż demograficzny, brak polityki rządu w sprawie pomocy rodzinie, bieda, masowa emigracja itd

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • saintclaire napisał(a):

   mówią że w każdym rodzie ku…i złodziej…może i tak…na szczęście nie poseł,bo to ku…ponadklasowa

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 3. tom napisał(a):

  Nie rozumiem, jaki jest sens trzymania kogoś 25 lat w więzieniu, skoro po wypuszczeniu nie ma się pewności co do tego, czy jest bezpieczny dla społeczeństwa? Nie prościej raz, a skutecznie załatwić sprawę?

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 4. Anonim napisał(a):

  sądzicie że czytelnicy esanok o tym nie wiedzą?…to portal sanocki….dlaczego o matce Madzi nic nie pisaliście ….ale w sumie Trynkiewicz to pedofil zbokol z dna piekieł(jeżeli takowe jest) i może dobrze że piszecie…..tyle mówią jak to pedofil ma źle w pierdlu a on szmata tyle przesiedział

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 5. Jogo napisał(a):

  Nie izolować!!!! niech wyjdzie na wolność.. i pozwolić ludziom wykonać wyrok ( nie karać ich) i zrobią to co powinno się zrobić 25 lat temu..

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • saintclaire napisał(a):

   nie tylko nie karać ale od razu uznać ze to samobójstwo…..

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Born to grill napisał(a):

   A nie lepiej się za niego pomodlić?

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 6. Born to grill napisał(a):

  Odsiedział swoje i powinien wyjść na wolność. Tyle w temacie. Pytam wszystkich, którzy chcielibyście wziąć sprawy w swoje ręce, w czym jesteście lepsi od niego, no w czym??

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • saintclaire napisał(a):

   co to znaczy „tyle w temacie”…powiedziałeś jakbyś miał głos decydujący….chciałbyś aby Twojego syna dopadł?

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • tom napisał(a):

   W tym, że nie gwałcimy i nie mordujemy niewinnych ludzi?

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • x napisał(a):

   Co to znaczy: odsiedział swoje? Miał nie wyjść do śmierci – taki był wyrok. Nie odsiedział i nie powinien wychodzić. Prawo zmieniło się – usunięto ks i dożywocie, można to samo prawo zmieniać w zależności od potrzeb, bo taka jest natura prawa stanowionego. Natomiast zasada sprawiedliwej odpłaty za winę jest zasadą prawa naturalnego. Stąd te emocje – procedury procedurami, ale pogwałcono zasadę sprawiedliwej odpłaty i bezwzględnej ochrony jednostek bezbronnych i najsłabszych, czyli dzieci.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 7. Za co płacimy OSŁOM i innym ??? napisał(a):

  Dyrektor ma decydować za ustawodawców? To chyba naciski? nie ma się czego czepić,Za nie kompetencje,buble prawne, marazm chcemy obejść ten bubel.TO WSTYD MIĘDZYNARODOWY PRZED INNYMI SĄDAMI.Był zbrodniarzem to my mu zgotowaliśmy taki a nie inny los.Odsiedział 25 lat.Być może zmieniło mu się libido, jest inteligentny.Do tej pory nie wiemy tak dokładnie co myśli.Staramy się udowodnić że ma odchylenia a jaka rzeczywistość?.To tylko kropla w morzu w wielu sprawach w naszym kraju.Imunitety są nawet w stanie spoczynku po wytężonej pracy i służbie funkcjonariuszy państwowych.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 8. Anonim............................................................... napisał(a):

  Ten, kto go „broni” nie wie o czym w ogóle myśli…. jakby czyjeś dziecko zamordował, to by inaczej ten ktoś gadał…. każdy się boi o swoje dzieci.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 9. Jogo napisał(a):

  do Born to grill jesteś członkiem TR? to tłumaczyło by to że bronisz róznego rodzaju zboczeńców, w końcy w twoim ruchu ( celowo z małej litery) jest wielu takich zboków.. jak narazie ich po cichu potępiacie, bo w tej chwili trzeba pchać pedalstwo i tranzystorów, ale jak juz ich przepchniecie to powalczycie o wolność dla pedofilów zoofilów i innych dewiantów..

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Born to grill napisał(a):

   Jestem za przestrzeganiem prawa i za miłością bliźniego, a takiego społeczeństwa to strach się bać. Przypominam co zrobił Jan Paweł II ze swoim zamachowcem. Polska to ponoć katolicki kraj…

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 10. Polak napisał(a):

  Za kradzież konserwy lub batonika..5lat..LUDZIE..PÓki TA,,władza” sie nie zmieni nie bedzie sprawiedliwosci!! Ponad 90% Polaków jest za karą śmierci ale oni z Naszym zdaniem się nie liczą…NIE ŻYCZĘ sobie takiego s….na utrzymywać z moich pieniędzy i Waszych pewnie też.!!!! KARA ŚMIERCI mam nadzieje wróci i oby jak najszybciej!!!! Tylko te gnoje z wiejskiej w Warszawie się boją bo już by byli prawie wszyscy na stryczku!!!!!

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 11. x napisał(a):

  Nie interesuje mnie „międzynarodowy wstyd przed innymi sądami” i podobne argumenty. Mam dzieci, które już same chodzą po ulicach i nie chcę, żeby jakiekolwiek dziecko stało się ofiarą, a zarazem przyczyną kolejnego zamknięcia pedofila wreszcie w mocy prawa. Wiadomo, że jest niebezpieczny i ci, którzy pozwolą mu wyjść na wolność, będą odpowiedzialni za bestialstwa, których ten człowiek się dopuści. Stwarza nadal zagrożenie, wiemy o tym – trzeba zapobiegać kolejnej tragedii.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Ty wiesz wszystko od prostej kumy napisał(a):

   TY CIEMNOTO JEDNA Z DRUGIM KTO GO BRONI TY NIE MASZ POJĘCIA POZA PODWÓRKOWYM! PRAWO JEST PRAWEM I DO NIEGO SIĘ MUSISZ STOSOWAĆ.PATRZ NA STAN FAKTYCZNY a ZADZIAŁAJ JAK UWAŻASZ TO ZOBACZYSZ CO SIĘ Z TOBĄ STANIE PRAWNIE! 25 LAT A OD CHWILI ZNIESIENIA KARY ŚMIERCI NIC NIE ZROBIONO a NALEŻAŁO TO UCZYNIĆ OD RAZU I NIE WRACAĆ DZIŚ I NIE PROSTOWAĆ.SPOSOBÓW BYŁO WIELE ABY NIE WYSZEDŁ NA WOLNOŚĆ.Ile jeszcze będzie takich mądrości po faktach!.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 12. Jogo napisał(a):

  Mam pytanie na które myślę że ktoś mi odpowie.. dlaczego nie rozróżniamy pedofilii na dwa rodzaje, czyli pedofilia homoseksualna i pedofilia heteroseksualna, czemu nie używa się takich pojęć? czyżby mogło by to zaszkodzić prowadzonej wszędzie homopropagandzie???

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • czuprynka napisał(a):

   Możesz jeszcze rozróżnić części swojego mózgu i podzielić go na debilne , bezmózgowie oraz wolną przestrzeń .To do twojego tematu.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • saintclaire napisał(a):

   @czuprynka…oraz na szczątkowe zidiocenie

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 13. Ministrze Sprawiedliwości Zbigniewie Ziobro - WRÓĆ napisał(a):

  Ministrze Sprawiedliwości Zbigniewie Ziobro – WRÓĆ bo to co się teraz dzieje to woła o pomstę do nieba. Powypuszczali bandytów z mafii a teraz sami widzimy . . .

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 14. joł men napisał(a):

  Wie ktoś może co sie wydarzyło wczoraj na ul. Cegielnianej. Trzy radiowozy pod klatką i dużo gapiow ??

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 15. Ukradli koła nie mogły odjechać napisał(a):

  W Sanoku to jakaś gafa jak coś było to cicho.Zapytaj sąsiadki z bloku na pewno się dowiesz i napisz.Tylko pamiętaj hasło ona powtórzy to i odzew.ŻYRAFY WLAZŁY DO SZAFY ( ODZEW). CZEKAŁY NA MOLE.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 16. ergher napisał(a):

  DLACZEGI UKRYWACIE WIZERUNEK>>”????

  UPUBLICZNIC

  KIBOLE ZROBIA RESZTE !!!!!!!!!!

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 17. Anonim napisał(a):

  Zabić a nie wypuszczać na wolność takiego

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

Napisz komentarz: