REKLAMA

Rzeszowskie Juwenalia najlepsze w kraju! Tak wybrali internauci

Rzeszowskie Juwenalia zwyciężyły w konkursie ProJuvenes, będącym pod patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Dzięki internetowym głosom, impreza już po raz drugi została wybrana najlepszym tego typu wydarzeniem studenckim w Polsce.

Konkurs ProJuvenes jest organizowany od 2013 przez Parlament Studentów RP pod patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Celem konkursu jest promowanie aktywnych studentów i ich inicjatyw oraz podkreślanie zasług osób i podmiotów przyjaznych studentom. Jedną z kategorii konkursu są właśnie juwenalia.

Rzeszów rywalizował z takimi miastami, jak Wrocław, Lublin, Toruń, czy Szczecin. Zwycięstwo w głosowaniu internautów było miażdżące.

Rzeszowskie Juwenalia to wydarzenie, które wspólnie organizują trzy uczelnie – Politechnika, WSPiA oraz WSIiZ. Tegoroczna jubileuszowa 25. edycja trwała 3 tygodnie. Rozpoczęła się tygodniami Kultury i Nauki PRZODEM oraz Sportowej ROZGRZEWKI. W tym czasie odbyły się darmowe wydarzenia takie jak „belgijka”, kino nocne, konkurs piosenki „Kill me with the MUSIC”, mopej, zumba i wiele innych.

Kulminacyjnym punktem był Wielki Koncertowy finał. Przez 3 dni (10-12 maja) wydarzenie zgromadziło ponad 100 tysięcy młodych ludzi.

Na 3 scenach oraz w namiocie Hip-Hop wystąpili:

  • Scena Główna: Sławomir, Luxtorpeda, Koniec Świata, Czwarta Fala, Kult, Enej, KSU, Kękę, Beata i Bajm, Strachy na Lachy, Kali,
  • Scena PEWEXU: Chwytak&DJ Wiktor, Piękni i Młodzi, Marcus P, Mig, Playboys, Shantel,
  • One Stage scena klubowa: Mike Evans, Satora i inni,
  • Hip Hop Raport Projekt Rzeszów: Dixon 37, Kafar Rest, Arab i inni.

To druga wygrana Rzeszowskich Juwenaliów w konkursie ProJuvenes. Impreza pokonała także swoją konkurencję w 2014 roku.

26-11-2018


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

Kolczatek2018-11-26 15:16:34
0 0
A gdzie na liście plasuje się Uniwersytet Rzeszowski ze swoimi Kulturaliami? Dlaczego Rzeszów nie może zorganizować jednej ekstra imprezy zamiast jednej ekstra i drugiej mega słabej?