Rzeszowscy koszykarze mistrzami Polski!

KIELCE. W miniony weekend 7-8.05 w Kielcach odbył się finałowy turniej o Mistrzostwo Polski w koszykówce na wózkach. Zespół Start Rzeszów okazał się najlepszy z czwórki zespołów, które awansowały do turnieju finałowego i po raz dwunasty został Mistrzem Polski, pokonując w finale zespół IKS GTM Konstancin 70:60. Nasz zespół wystąpił w składzie: Grzegorz Sujdak, Jan Cyrul (kapitan), Sławomir Gorzkowicz, Tomasz Garstka, Michał Garbacz, Michał Kruk, Mariusz Szmuc.

W kieleckim turnieju wzięło udział cztery zespoły: Start Rzeszów, IKS GTM Konstancin, Start Wrocław i gospodarz KS Pactum Scyzory Kielce. Pierwszy mecz półfinałowy pomiędzy Startem Rzeszów i Startem Wrocław zakończył się wysokim zwycięstwem naszego zespołu 88:31. W drugim półfinale zmierzyły się zespoły z Konstancina (Wicemistrz Polski z poprzedniego sezonu) i gospodarze mający ogromny apetyt na poprawienie swojej lokaty sprzed roku. Mimo ich buńczucznych zapowiedzi boisko szybko zweryfikowało, że to są tylko złudne marzenia i Scyzory, ulegając zespołowi z Konstancina 41:54 mogli walczyć tylko o brązowy medal.

W drugim dniu turnieju gospodarze, Scyzory Kielce pokonały Start Wrocław 48:33 i zostały brązowymi medalistami MP. Mecz finałowy pomiędzy naszym zespołem (obrońcą tytułu) i IKS GTM Konstancin przyniósł wiele emocji i był godny finału Mistrzostw Polski. W pierwszej połowie rzeszowskiemu zespołowi udało się odskoczyć na 11 oczek od rywala. W trzeciej kwarcie był remis 18:18, natomiast w czwartej kwarcie po chwilowym przestoju naszej drużyny przeciwnicy zbliżyli się na 3 pkt. Jednak twarda gra w obronie koszykarzy Startu zaowocowała tym, że przeciwnicy zaczęli się mylić a szybkie i skuteczne kontry naszego zespołu doprowadziły do odzyskania 10-punktowej przewagi i pokonania koszykarzy z Konstancina 70:60, co dało Rzeszowowi po raz dwunasty Mistrzostwo Polski.