Rzeszowianka Mistrzynią Świata w karate!

Agnieszka Sajdutka została podwójną Mistrzynią Świata w karate tradycyjnym. W kanadyjskim St. John’s rzeszowianka zdobyła trzy medale – dwa złota i jeden brąz.

Agnieszka Sajdutka zwyciężyła w kumite indywidualnym i kumite drużynowym. Brąz wywalczyła w fukugo – dwuboju.

– Mam wspaniałe wieści z Mistrzostw Świata z Kanady! Spełniłam swoje trenerskie marzenie! Wychowałam podwójną Mistrzynię Świata! Brawo Agnieszko! Jestem taka dumna… Ten sukces jest poprzedzony naprawdę ciężką pracą, wyrzeczeniami, pasją, determinacją i pragnieniem zwycięstwa… – tak start rzeszowianki komentowała na swoim Facebooku Marta Niewczas, która jest sześciokrotną Mistrzynią Świata w karate tradycyjnym.

Agnieszka Sajdutka swoją przygodę ze sportem zaczęła w 2001 roku, kiedy to trafiła do Akademii Karate Tradycyjnego. Pasja i zamiłowanie do sportu doprowadziło ją do zdobycia zwycięstwa w Pucharze Polski Dzieci w Rzeszowie (2007 rok). Dokładnie dwa lata później zdała na czarny pas w czasie między narodowego seminarium w Sopocie. Od tego czasu jest członkiem kadry narodowej. Dotychczas startowała czterokrotnie na Mistrzostwach Europy gdzie zdobyła łącznie 11 medali, oraz trzykrotnie na Mistrzostwach Świata i wywalczyła łącznie 9 medali. Od kilku lat jest instruktorem w Akademii Karate Tradycyjnego w Rzeszowie gdzie pod jej okiem młodzi zawodnicy zdobywają medale. Od 2013 roku jest studentką Wychowania Fizycznego na Uniwersytecie Rzeszowskim.

Źródło: Facebook Marty Niewczas, Facebook Agnieszki Sajdutki