Rzeszowianin mistrzem Polski w bilardzie!

Rzeszowianin Tomasz Kapłan zdobył złoty medal na Mistrzostwach Polski w Bilardzie, w kategorii 9-bil. Po dwa brązowe medale sięgnęła rzeszowska zawodniczka Kinga Rauk. Turniej odbywał się od 2 do 6 grudnia w Kielcach.

pool-2428654_960_720

Tomasz Kapłan zwyciężył w bilardowych Mistrzostwach Polski w odmianie 9 bil. To jego 27. złoty medal, licząc wszystkie odmiany i wszystkie kategorie wiekowe. W Finale rzeszowianin pokonał 9-7 Daniela Macioła, dla którego był to pierwszy seniorski krążek w mistrzostwach kraju. Brązowe medale zdobyli Karol Skowerski i Wojciech Szewczyk.

Tomasz Kapłan to wychowanek rzeszowskiego klubu Ósemka. Wcześniej zdobywał złote medale Mistrzostw Polski w 2001 i 2003 roku.

Dwukrotnie na najniższym stopniu podium zameldowała się Kinga Rauk. Pochodząca z Rzeszowa zawodniczka sięgnęła po brązowe medale w odmianach 9 i 10-bil.