Rzeszowianie na arenie międzynarodowej! Trzymamy za nich kciuki

RZESZÓW / PODKARPACIE. Z dumą wpieramy ekipę EUROAVIA Rzeszów, która bierze udział w międzynarodowych zawodach modeli samolotów udźwigowych – SAE Areo Design West.

Rozstrzygnięcie konkursu będzie miało miejsce 24-26 kwietnia 2015r. w Stanach Zjednoczonych, dokąd udają się reprezentacje z całego świata, w tym również nasza!

Drużyny mogą rywalizować między sobą w trzech kategoriach różniących się wymaganiami konstrukcyjnymi oraz stopniem złożoności zadań do wykonania. Jednak, zadanie jest jedno…. Należy zaprojektować i wykonać samolot udźwigowy, przy uwzględnieniu restrykcji podanych przez organizatora zawodów.

Nasz zespół składa się z 8 członków Koła Naukowego EUROAVIA Rzeszów i zaprezentuje model konkursowy startujący w klasie Regular. Oto lista postawionych przed nimi regulacji:

• Suma wymiarów samolotu (długość, rozpiętość i wysokość) nie może przekroczyć 175 cali (444,5 cm).
• Maksymalna długość rozbiegu modelu to 200 stóp (61 m).
• Maksymalny pobór mocy przez zespół napędowy nie może przekroczyć wartości 1000 W.
• Zakaz stosowania materiałów kompozytowych.

Znając wszystkie te założenia trzeba tak zoptymalizować konstrukcję, aby płatowiec podniósł ładunek o możliwie największej masie. Podczas konkursu na ostateczny wynik mają wpływ oceny otrzymane za raport techniczny, multimedialną prezentację wygłoszoną podczas zawodów oraz masę podniesionego ładunku podczas lotów konkursowych.

źródło: facebook.com

źródło: facebook.com

źródło: facebook.com

Jeśli chcesz aby twój komentarz pojawił się natychmiast, skorzystaj z formularza Facebooka.

Napisz komentarz: