REKLAMA
REKLAMA

RZESZÓW: Wiemy, kto dostarczy świąteczne iluminacje. Ich koszt to ponad 1,2 mln zł

RZESZÓW / PODKARPACIE. W czwartek miasto wybrało ofertę na dostawę świątecznych dekoracji. Koszt realizacji zamówienia to blisko 1,2 miliona złotych.

Przechwytywanie_109

Foto: Kacper Ciuba / archiwum Rzeszów24.pl

Firma Multidekor Sp. z o.o. Sp.k. z Piastowa wygrała przetarg na dostawę świątecznych ozdób w Rzeszowie. Iluminacje zaczną być montowane 30 listopada, a termin ich działania przewidziano na datę od 1 grudnia 2019 roku do 31 stycznia 2020 roku. Koszt realizacji zamówienia to 1 199 747 złotych. Miasto otrzymało również ofertę od Przedsiębiorstwa Wielobranżowego IPB Sp. z o.o (koszt zamówienia 1 228 634 złotych). Wybór padł jednak na pierwszą firmę.

Iluminacje świetlne ozdobią deptaki, ronda i ulice w Rzeszowie. Na Rynku stanie choinka imitująca świerk o wielkości 16,5 metra oraz element wolnostojący 3D, w kształcie autobusu z rogami i prezentami na dachu. Na ulicy 3 Maja zobaczymy natomiast zestaw elementów w formie zaprzęgu dwóch reniferów oraz sań z możliwością wsiadania. Za ratuszem, na skwerze Kazimierza Górskiego, zostanie zamontowana scenka złożona z sześciu „”wróżek””, po trzy w każdej niecce.

Bez tytułu_6

Foto: wizualizacje ozdób, które pojawią się na Rynku i ul. 3 Maja / BIP

Specjalne ozdoby pojawią się także na rondach. Na rondzie Jana Pawła Drugiego stanie dekoracja w formie napisu RZESZÓW okraszonego kokardą w towarzystwie prezentów. Rondo Pobitno zostanie ozdobione iluminacją 3D w formie Mikołaja na motorze żużlowym, a rondo Ulmów rozświetlą elementy w formie prezentów oraz latarnia przypominająca choinkę. Natomiast w okolicy Galerii Rzeszów, na ulicy Marszałkowskiej, pojawi się scenka 3D złożona z trzech bombek.

Bez tytułu4

Foto: wizualizacja ozdób na rondzie Jana Pawła II / BIP

Dodatkowo na wielu ulicach, począwszy od Rynku, ozdobione iluminacjami będą słupy oświetleniowe. Tego typu ozdoby pojawią się w następujących miejscach: ulica Kościuszki, ulica Grunwaldzka, plac Farny, ulica 3 Maja, ulica Matejki, ulica Sokoła, ulica Mickiewicza, ulica Słowackiego, ulica Jagiellońska, wiadukt Tarnobrzeski, ulica Marszałkowska, ulica Cieplińskiego, ulica Lisa-Kuli, plac Śreniawitów, ulica Kilara, ulica Kopisto, Most Zamkowy, rondo Rejtana-Niepodległości-Kopisto, ulica Piłsudskiego, ulica Grottgera, ulica Asnyka, ulica Krakowska, wiadukt Śląski, rondo MSW, ulica Hetmańska, ulica W. Pola, ulica Poznańska, rondo Kuronia, a także rondo Pileckiego.

beztyulu6

Foto: wizualizacja ozdób na zieleńcu przy ul. Marszałkowskiej / BIP

(kc)

Źródło: BIP

08-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

tyle się mówi o EKO 2019-11-10 10:44:07
0 0
a olbrzymie pieniądze wydajemy na świecidełka i plastik
Ewa2019-11-10 10:57:36
0 0
Proszę zwrócić uwagę na symbolikę tych świecidełek prawie w ogóle nie odwołują się do Świat Bożego Narodzenia
Ja2019-11-11 22:13:27
0 0
Może trochę skromniej,a więcej na szpitale,służbę zdrowia
Inline
Inline