RZESZÓW: Przewozili nielegalne papierosy i alkohol

RZESZÓW: Policjanci drogówki zatrzymali do kontroli samochód, którym podróżowało dwóch obywateli Ukrainy. Podczas kontroli w samochodzie znaleźli nielegalne papierosy i alkohol. Wstępnie straty skarbu państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy wyniosły w tym przypadku niemal 45 tys. złotych.

Samochód, którym poruszali się obywatele Ukrainy zatrzymali do kontroli policjanci z wydziału ruchu drogowego w miejscowości Dąbrowa. Podczas kontroli funkcjonariusze znaleźli w aucie papierosy i alkohol bez polskich znaków akcyzy.

W związku z tym samochód został odholowany do komendy, a podróżujący nim obywatele Ukrainy zatrzymani. Sprawą zajęli się funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. Podczas przeszukania auta okazało się, że podejrzewani mężczyźni przewozili 2902 paczki nielegalnych papierosów i 4 butelki wódki.

Wstępnie oszacowano, że straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy to niemal 44 500 złotych. Policjanci przesłuchali zatrzymanych i przedstawili im zarzuty.

Foto: POLICJA RZESZÓW - Policjanci przeszukuja samochód zatrzymanych

Foto: POLICJA RZESZÓW – Policjanci przeszukuja samochód zatrzymanych

Jeśli chcesz aby twój komentarz pojawił się natychmiast, skorzystaj z formularza Facebooka.

Napisz komentarz: