RZESZÓW: Pożegnanie inspektora Kazimierza Mruka

RZESZÓW. Inspektor Kazimierz Mruk, Pierwszy Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, po 35 latach służby w Policji przeszedł na emeryturę. Przez 6 ostatnich lat nadzorował służbę kryminalną podkarpackiej Policji.

Po 35 latach służby przeszedł na emeryturę inspektor Kazimierz Mruk, Pierwszy Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. Wczoraj miało miejsce uroczyste pożegnanie.

Za profesjonalną, pełną zaangażowania i szacunku dla podwładnych służbę podziękował mu w imieniu podkarpackich policjantów nadinspektor Zdzisław Stopczyk, Podkarpacki Komendant Wojewódzki Policji. W spotkaniu wzięła udział kadra kierownicza podkarpackiej Policji.

Inspektor Kazimierz Mruk zarządzał służbą kryminalną podkarpackiej Policji od 1 czerwca 2008 roku, kiedy to Komendant Główny Policji powołał go na stanowisko Pierwszego Zastępcy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji.

Kazimierz Mruk jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Po studiach rozpoczął służbę w komendzie w Gorlicach, pracował w pionie kryminalnym. Gorlicką komendą Policji kierował przez 12 lat, potem został powołany na stanowisko Zastępcy Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji.

Inspektor Mruk ma 60 lat. Zawsze interesował się sportem, grał w koszykówkę. Jego pasją są podróże i wędrówki. Odchodząc na emeryturę zarzekał, że znacznie więcej czasu poświęci wreszcie wnukom.

KWPmruk

Jeśli chcesz aby twój komentarz pojawił się natychmiast, skorzystaj z formularza Facebooka.

Napisz komentarz: