RZESZÓW: Ojciec miał 2,5 promila alkoholu i opiekował się dzieckiem

Ponad 2,5 promila alkoholu miał w organizmie ojciec spacerujący z dzieckiem po ulicy Dąbrowskiego. Również matka, która chciała zaopiekować się synem była nietrzeźwa. Zawiadomieni przez świadków policjanci przekazali malucha pod opiekę babci. Za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo rodzicom grozi odpowiedzialność.

Wczoraj około godziny 21 policjanci interweniowali przy ulicy Dąbrowskiego, gdzie według zgłoszenia nietrzeźwy mężczyzna miał prowadzić wózek z dzieckiem. Na wysokości jednostki wojskowej zauważyli zataczającego się na chodniku mężczyznę. Prowadził wózek, w którym siedział roczny chłopiec.

Okazało się, że mężczyzna jest jego ojcem. Badanie wykazało u niego ponad 2,5 promila alkoholu. Podczas interwencji do funkcjonariuszy podeszła matka dziecka. Kobieta potwierdziła, że ojciec właśnie wracał ze spaceru. Chciała również zaopiekować się synem. Jednak i ona piła alkohol co potwierdził wynik badania na zawartość alkoholu – niemal 1,4 promila. Ostatecznie dzieckiem zaopiekowała się jego babcia.

Sprawę wyjaśniają teraz policjanci z komisariatu w Śródmieściu. Za narażenia dziecka na niebezpieczeństwo rodzicom grozi odpowiedzialność karna.

Jeśli chcesz aby twój komentarz pojawił się natychmiast, skorzystaj z formularza Facebooka.

Napisz komentarz: