RZESZÓW: Czy ks. prof. Dariusz Oko rozprawi się się z gender?

RZESZÓW. Słowo „gender” pochodzi z języka angielskiego i w odróżnieniu od słowa „sex” oznaczającego płeć biologiczną, używa się go do określenia płci w znaczeniu kulturowym. Jak dalece ideologia zmienia myślenie ludzi i do czego prowadzi przyjęcie gender? Między innymi na te pytania odpowie ks. prof. Dariusz Oko, wybitny znawca tematu, który będzie gościem styczniowej katechezy audiowizualnej.

Gender postrzega płeć człowieka kulturowo, a nie biologicznie. Zwolennicy tej teorii uważają, że człowiek nie rodzi się jako istota płci męskiej lub żeńskiej, ale jego płeć jest kreowana dopiero po urodzeniu. „Często nie radzimy sobie z interpretacją. Dlatego podczas katechezy będziemy chcieli wyjaśnić czym tak naprawdę jest gender ” – mówi o. Wiktor Tokarski, kustosz sanktuarium

Katecheza „Trucizna ideologii gender” odbędzie się 21.01.2014 w bazylice oo. bernardynów.

Źródło: Iwona Kosztyła / Radio Via

katechezy

Jeśli chcesz aby twój komentarz pojawił się natychmiast, skorzystaj z formularza Facebooka.

Jeden komentarz do “RZESZÓW: Czy ks. prof. Dariusz Oko rozprawi się się z gender?”

  1. Kazimierz napisał(a):

    Czas najwyższy skończyć z tymi absurdami.Przecież płeć człowieka można określić jeszcze przed urodzeniem. Więc jak się ma do tego stwierdzenie, ze człowiek nie rodzi się ani mężczyzną , ani kobietą ? Czyżby w czasie porodu tracił swoje cechy płciowe ? A jak to jest ze zwierzętami, czyżby one też rodziły się bezpłciowe i w zależności od okoliczności stawały się samcami lub samicami? Kto mi na to odpowie?

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

Napisz komentarz: