Rozwój Ukrainy istotny dla Rzeszowa?

RZESZÓW / PODKARPACIE. 27 i 28 stycznia w Centrum Wystawienniczym G2A Arena w Jasionce będzie się odbywać X Forum Europa – Ukraina. Wśród uczestników z kilkunastu krajów będą przedstawiciele rządów, politycy i eksperci wielu dziedzin, którzy postarają się odpowiedzieć, jaki wpływ na stolicę Podkarpacia ma rozwój naszych wschodnich sąsiadów…

zz

foto: archiwum rzeszow24.pl

Organizatorem jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich. Głównym tematem Forum będzie kwestia modernizacji i rozwoju potencjału Ukrainy oraz kierunek i tempo przeprowadzanych reform. Podczas dwóch dni debaty koncentrować będą się na bezpieczeństwie energetycznym, możliwościach rozwoju regionów, współpracy z partnerami z Polski i innych państw europejskich oraz zagadnieniach polityki międzynarodowej.

Dyskusje i prezentacje poświęcone będą także reformie na Ukrainie, możliwościom wynikającym z Układu Stowarzyszeniowego z Unią Europejską, kwestii budowy nowoczesnej samorządności terytorialnej i społeczeństwa obywatelskiego. Ważnym elementem imprezy będą również Targi Wschodnie, w ramach których pojawi się ponad 70 wystawców.

Forum jest kolejna szansą na ożywienie gospodarczego oblicza Podkarpacia, bo daje szansę nawiązania konkretnej współpracy.

Jeśli chcesz aby twój komentarz pojawił się natychmiast, skorzystaj z formularza Facebooka.

Napisz komentarz: